Fundacja Zielona Polana - Pegasus

Fundacja Zielona Polana - Pegasus
2 Stałych Pomagaczy
Anonimowa Pomagaczka
30 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż Skarbonkę

Reprezentant Agata Geilke

E-mail azyl@pegasus.org.pl

Telefon 791563010

Lokalizacja Janów, mazowieckie

Projekt Under the Wings powstał w Fundacji Zielona Polana by wesprzeć zwierzęta w trudnej sytuacji. Zapewnić utrzymanie koniom należącym do Fundacji Pegasus, która znalazła się w trudnej sytuacji finansowej skutkującej blokadą ich kont. Fundacja Zielona Polana została założona w 2012 roku.

_____________________________________________________

Ratując jedno zwierzę nie zmienimy świata, ale dla tego zwierzęcia zmieni się cały świat!
Od 2002 r. ratujemy konie przed katorżniczą pracą, zaniedbaniem i śmiercią. Podnaszymi skrzydłami schronienie znalazły także osły, koty i psy.

Zaopowiekowaliśmy się już prawie tysiącem zwierząt. Wszystkie uratowane od koszmaru wielogodzinnego transportu do rzeźni, ocalone przed bezdomnością, każde wyniszczone i chore. Niekiedy walka toczy się tylko o kilka ostatnich chwil. Jednak są to dni w cieple, bez bólu i strachu. Dlatego zawsze warto pomagać!

Ośrodki
Uratowane konie przyjeżdżają do naszych stajni gdzie, otoczone troskliwą i fachową opieką, dochodzą do zdrowia i uczą się ufać człowiekowi. Prowadzimy dwa ośrodki opieki nad zwierzętami. Trzymamy się zasady, że każdy koń potrzebuje przestrzeni. Nasze ośrodki łącznie znajdują się na ponad 50ha łąk.

Ponieważ ośrodki nie były w stanie pomieścić wszystkich zwierzęcych przyjaciół w potrzebie, korzystamy też z prywatnych pensjonatów dla koni i psów oraz domów tymczaoswych.

Interwencje
Reagujemy, gdy człowiek znęca się nad zwierzęciem: współpracujemy z Inspekcją Weterynaryjną, policją i samorządami, występujemy w sądach w roli oskarżyciela posiłkowego. Zwierzęta trafiają pod naszą opiekę z interwencji, targów (takich jak Skaryszew/Bodzentyn), skupów koni rzeźnych, ulic. Przemoc, znęcanie się lub zaniedbania pozostawiły u większości naszych podopiecznych trwały ślad. Spokojny DOM jest najlepszą rekompensatą ich wcześniejszych, przykrych doświadczeń.

Edukacja
Oprócz bezpośredniego ratowania życia zwierząt, prowadzimy edukację społeczną. Poprzez nasze działania uświadamiamy znaczenie wzajemnych relacji między ludźmi, zwierzętami i środowiskiem. Organizujemy wolontariat dziecięcy i młodzieżowy, lekcje dla szkół i stowarzyszeń. Szczególny nacisk kładziemy za zajęcia z dziećmi z rodzin zagrożonych wykluczeniem. W ramach cyklicznych spotkań nasze ośrodki odwiedza młodzież z domów dziecka, świetlic i ośrodków wychowawczych.

Dodatkowe informacje:

www.pegasus.org.pl

Wsparli

20 zł

Anonimowa Pomagaczka

50 zł

Bea

20 zł

Anonimowy Pomagacz

20 zł

Anonimowy Pomagacz

30 zł

Anonimowy Pomagacz

25 zł

Anonimowy Pomagacz

Pokaż więcej

2 Stałych Pomagaczy
Anonimowa Pomagaczka
30 zł miesięcznie