Fundacja Zielona Polana - Schronisko Pegasus

Fundacja Zielona Polana - Schronisko Pegasus
2 Stałych Pomagaczy
Anonimowa Pomagaczka
30 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo

Reprezentant Agata Geilke

E-mail azyl@pegasus.org.pl

Telefon 791563010

Lokalizacja Janów, mazowieckie

Fundacja Zielona Polana od kryzysu związanego z covid-19 wspiera zwierzęta przebywające w Schronisku Pegasus. Oragnizacja została założona w 2011 roku przez dr nauk wet Olgę Kulesze, zaś Schronisko Pegasus działa od 18 lat.

_________________________________

Ratując jedno zwierzę nie zmienimy świata, ale dla tego zwierzęcia zmieni się cały świat!
Od 2002 r. ratujemy konie przed katorżniczą pracą, zaniedbaniem i śmiercią. Podnaszymi skrzydłami schronienie znalazły także osły, koty i psy.

Zaopowiekowaliśmy się już prawie tysiącem zwierząt. Wszystkie uratowane od koszmaru wielogodzinnego transportu do rzeźni, ocalone przed bezdomnością, każde wyniszczone i chore. Niekiedy walka toczy się tylko o kilka ostatnich chwil. Jednak są to dni w cieple, bez bólu i strachu. Dlatego zawsze warto pomagać!

Ośrodki
Uratowane konie przyjeżdżają do naszych stajni gdzie, otoczone troskliwą i fachową opieką, dochodzą do zdrowia i uczą się ufać człowiekowi. Prowadzimy dwa ośrodki opieki nad zwierzętami. Trzymamy się zasady, że każdy koń potrzebuje przestrzeni. Nasze ośrodki łącznie znajdują się na ponad 50ha łąk.

Ponieważ ośrodki nie były w stanie pomieścić wszystkich zwierzęcych przyjaciół w potrzebie, korzystamy też z prywatnych pensjonatów dla koni i psów oraz domów tymczaoswych.

Interwencje
Reagujemy, gdy człowiek znęca się nad zwierzęciem: współpracujemy z Inspekcją Weterynaryjną, policją i samorządami, występujemy w sądach w roli oskarżyciela posiłkowego. Zwierzęta trafiają pod naszą opiekę z interwencji, targów (takich jak Skaryszew/Bodzentyn), skupów koni rzeźnych, ulic. Przemoc, znęcanie się lub zaniedbania pozostawiły u większości naszych podopiecznych trwały ślad. Spokojny DOM jest najlepszą rekompensatą ich wcześniejszych, przykrych doświadczeń.

Edukacja
Oprócz bezpośredniego ratowania życia zwierząt, prowadzimy edukację społeczną. Poprzez nasze działania uświadamiamy znaczenie wzajemnych relacji między ludźmi, zwierzętami i środowiskiem. Organizujemy wolontariat dziecięcy i młodzieżowy, lekcje dla szkół i stowarzyszeń. Szczególny nacisk kładziemy za zajęcia z dziećmi z rodzin zagrożonych wykluczeniem. W ramach cyklicznych spotkań nasze ośrodki odwiedza młodzież z domów dziecka, świetlic i ośrodków wychowawczych.

Dodatkowe informacje:

www.pegasus.org.pl

Wsparli

30 zł

Anonimowa Pomagaczka

30 zł

KrystekN

60 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Anonimowa Pomagaczka

200 zł

Anonimowa Pomagaczka

30 zł

AZet

Pokaż więcej

2 Stałych Pomagaczy
Anonimowa Pomagaczka
30 zł miesięcznie