Pomóżmy Pegazowi i White Lady

Wsparły 63 osoby
1 894 zł (29,77%)

Rozpoczęcie: 13 Stycznia 2016

Zakończenie: 13 Kwietnia 2016

Klub Gaja pragnie serdecznie podziękować wszystkim, którzy wsparli leczenie Pegaza i White Lady. Całość funduszy przeznaczyliśmy na  opiekę weterynaryjną dla obu koni.

Po konsultacji z lekarzem weterynarii oraz z lekarzami stomatologami w Niemczech, podjęta została decyzja, że Pegaz nie powinien mieć operowanej szczęki ze względu na jego wiek. Obecnie podejmowane są działania doraźne, jak tarnikowanie zębów i regularne, kontrolne wizyty lekarza weterynarii sprawdzającego stan uzębienia konia. W międzyczasie zostało podjęte leczenie przewlekłej grudy, wraz z wymazem oraz badaniami z krwi.

White Lady niestety uległa wypadkowi. Odbiła płuca i bardzo się poturbowała, okulała także na przednią nogę. Po podaniu leku rozkurczowo-przeciwbólowego niestety uczuliła się po raz kolejny. Spowodowało to wstrząs anafilaktyczny. Drugi w przeciągu 4 miesięcy. Jej stan zdrowia nie pozwala na dalsze ingerencje medyczne w jej organizm, w tym zabiegi operacyjne. Nie może mieć podawanych żadnych leków.

Oba konie w połowie czerwca miały sprawdzane uzębienie, wykonano tarnikowanie ostrych krawędzi zębów. Staramy się, by zarówno Pegaz, jak i White Lady, pomimo swojego wieku, jak i codziennych dolegliwości zdrowotnych, czuli się jak najlepiej.

Z kwoty uzbieranej ze zbiórki zostały pokryte również koszty odrobaczania i szczepienia koni. Lady potrzebowała także kilku dodatkowych wizyt kowala, gdyż podczas wypadku uszkodzeniu uległo także jej kopyto.


Został także zakupiony płyn przeciw kleszczom, w celu zapobiegania powstawania zapaleń miejscowych czy groźnej piroplazmozy. Zakupiono również elektrolity, które oba konie przyjmują podczas intensywnych upałów, a także specjalistyczne solanki do uzupełniania soli i składników mineralnych w organizmie.

Pomogli

Ładuję...

Wsparły 63 osoby
1 894 zł (29,77%)