PIES NA ZAKRĘCIE Skrzydło Fundacji Azylu Pod Psim Aniołem

PIES NA ZAKRĘCIE Skrzydło Fundacji Azylu Pod Psim Aniołem
Adopcje
Wspieraj co miesiąc

Reprezentant Monika Wilk

E-mail piesnazakrecie@o2.pl

Telefon 510712226

Lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Pies na Zakręcie, skrzydło Fundacji Azylu Pod Psim Aniołem to grupa osób, które kierowane miłością do zwierząt poświęcają im swój wolny czas i energię. Pies na Zakręcie działa od czerwca 2011 roku, a celem organizacji jest pomoc skrzywdzonym przez ludzi lub los, bezdomnym, bezbronnym zwierzętom. Wszystkie osoby zaangażowane w działania na rzecz Psa na Zakręcie wykonują swoją pracę całkowicie bezpłatnie. Jedynym profitem jaki dostają w zamian za swoje zaangażowanie jest „uśmiech” na pyszczkach zwierzaków, podopiecznych organizacji. Wolontariusze pomagają w wolnych chwilach, po pracy, szkole. Mają swoje rodziny, dzieci i zwierzęta.

Od momentu powstania Psa na Zakręcie szanse na nowe, szczęśliwe życie znalazło ponad 1,5tys. stworzeń. Są wśród nich psy, koty, szynszyle oraz szczurki. Wszystkie stworzenia, które do nas trafiają otaczamy troskliwą opieką. Czworonogi umieszczamy w tak zwanych „domach tymczasowych” czyli rodzinach zastępczych (osoby te również nie pobierają wynagrodzenia), lub w sprawdzonym hotelu dla zwierząt prowadzonym przez doświadczonego lekarza weterynarii.

Pod okiem swoich tymczasowych opiekunów zwierzaki są leczone, socjalizowane, poddawane zabiegom sterylizacji i kastracji. Uczą się także podstawowych zasad życia domowego, utrzymywania czystości (psy, koty), chodzenia na smyczy, obcowania z nieznajomymi ludźmi oraz innymi zwierzętami. Nasi podopieczni mają zapewnioną stałą opiekę weterynaryjną oraz, w razie potrzeby, opiekę behawiorysty (zwierzęcego psychologa). Ale na tym nie koniec. Każdy zwierzak ma swoje portfolio z dokładnym, zgodnym z rzeczywistością opisem swojego charakteru, predyspozycji, oraz potrzeb. Każdy jest przez nas ogłaszany na portalach internetowych lub w klasyczny sposób, za pomocą papierowych plakatów. Osoby zainteresowane adopcją weryfikujemy na podstawie ankiet oraz wizyt przedadopcyjnych. Finałem jest chwila, w której zwierzak trafia do nowego, wspaniałego domu, a my podpisujemy z jego właścicielami umowę adopcyjną. Z nowymi rodzinami naszych podopiecznych pozostajemy w stałym kontakcie telefonicznym, mailowym, a od czasu do czasu również osobistym.

Jedynym źródłem które pozwala nam wyleczyć, wysterylizować oraz utrzymać nasze zwierzaki są dobrowolne wpłaty od naszych darczyńców – prywatnych osób o wielkich sercach. Niestety bezdomność w Polsce jest wciąż na bardzo wysokim poziomie i ciągle brakuje funduszy na pomoc potrzebującym czworonogom. 

Pomogli

Ładuję...

Adopcje