Pisanka - ratujemy jej zdrowie

Zbiórka zakończona
Wsparło 236 osób
6 003,45 zł (100,05%)

Rozpoczęcie: 18 Kwietnia 2018

Zakończenie: 18 Lipca 2018

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Pisanka została znaleziona w Chwałkowie Kościelnym, błąkająca się w Wielką Sobotę. Jej stan możecie ocenić na zdjęciach poniżej. Została przez nas zabezpieczona i przewieziona do weterynarza, gdzie podano jej płyny, leki przeciwzapalne oraz witaminy i minerały. Zaraz po świętach, sunia została obejrzana przez dziewczyny z naszego gabinetu weterynaryjnego i wdrożono leczenie.

Pisanka ma zapadnięte gałki oczne, zanik mięśni na całym ciele, brak tkanki tłuszczowej, obrzęk tylnej łapy, rany z których sączy się wysięk ropno-krwisty. Na jednej z łap znajduje się sącząca się rana, która może świadczyć o przebytym otwartym złamaniu kości udowej.

Na tą chwilę, udało się w miarę ustabilizować stan Pisanki, trwa jednak walka o uratowanie tylnej łapki. Pies przebywa obecnie w gabinecie zewnętrzym, gdzie dzięki Pani weterynarz ma zapewnioną 24 godzinną opiekę, gdyż po jego zamknięciu jeździ z nią do domu.

Łapa jest rehabilitowana, drenowana, ogrzewana. Sunia ma w niej czucie, jednak jeśli w ciągu najbliższych dni nie nastąpi znaczna poprawa, zostanie podjęta decyzja o jej amputacji, aby nie doszło do zakarzenia organizmu.

Kolejnym problemem jest skrajne niedożywienie. Pisanka musi być karmiona kilka razy dziennie w stałych odstępach czasu, aby nie doprowadzić do skrętu jelit. Jedynka karmę, którą może w tym momencie przyjmować to Royal Canin Gastro Intestinal Low Fat.

Na tym etapie rokowania są ostrożne, ale jak wiecie będziemy walczyć. Pisanka jest młoda, ma około roku i mamy nadzieję, że młodość wygra z chorobą. 

Życie niestety jest okrutne i jak wiecie nie da się ratować zwierząt bez pieniędzy, specjalistyczna karma, opieka weterynarza, transfuzja krwi, po której jest Pisanka kosztują. Nie mamy innego wyjścia, musimy prosić Was o pomoc. Każda wpłata, każdy sms jest na wagę złota. Z naszej strony możemy tylko powiedzieć - dziękujemy <3

Organizator
2 aktualne zbiórki
28 zakończonych zbiórek
Wsparło 236 osób
6 003,45 zł (100,05%)