Pomóżmy przygarniętym psom i kotom

Zbiórka zakończona
Wsparło 36 osób
900 zł (60%)

Rozpoczęcie: 31 Maja 2020

Zakończenie: 10 Lipca 2020

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Jeśli nie jest Ci obojętny los takich zwykłych, niewidzialnych zwierzaków, wesprzyj prosimy tę zbiórkę. One są w każdym mieście, wsi - czują zimno i upał, głodują, chorują, umierają. Razem możemy zmienić los choć kilku z nich. W Mielcu przy ul. Wolności mieszka Pan Jan z wielkim sercem dla zwierząt, lecz bez środków na ich odrobaczanie, szczepienie, czy kastrację. Wszystkie przebywające u niego zwierzaki to przybłędy, którym Pan Jan dał schronienie i zajmuje się nimi jak może. Nasze stowarzyszenie regularnie pomaga w ich dokarmianiu. Chcemy teraz skupić się na zabezpieczeniu ich przeciwko pasożytom, zaszczepieniu i wykastrowaniu, aby ta gromadka się nie powiększała. 

Na posesji jest 5 psów, w tym 4 suczki oraz ok. 6 kotów i kilka dochodzących wolno żyjących. Koty się tu zadomowiły, wiedzą że znajdą tu karmę i schronienie na stryszku. Są bezpieczne, dlatego zależy nam aby tu zostały, wiodły spokojne życie i nie rozmnażały się. Wtedy będziemy w stanie zapanować nad tą czeredą i zapewnić jej regularną pomoc. W zimie wyłapałyśmy 6 młodziutkich kotków, które znalazły domy. Udało nam się złapać i wysterylizować dwie kotki. Niestety reszta z nich jest bardzo nieufna, ale z klatką-łapką damy radę :-) 

Zebrane pieniądze chcemy przeznaczyć na odrobaczenie wszystkich psów środkiem Nexgard oraz na pełne szczepienie. Odrobaczenie 5 psów to koszt 225 zł. Szczepienie przeciwko wściekliźnie i chorobom wirusowym: 350 zł.

Zabiegi kastracji psów będą wykonywane na koszt zaprzyjaźnionej fundacji.

Jeszcze nie wiemy jakiej płci są koty, dowiemy się dopiero po ich złapaniu. Musimy liczyć się z tym, że większość to kotki, a taki zabieg to 150 zł za 1 kotkę. Każdego z tych kotów po złapaniu będziemy chcieli zabezpieczyć przeciwko pasożytom. Każdy z nich dostanie Broadline, więc przy 6 kotach w sumie to 270 zł.

 Jeśli kotów faktycznie jest 6, a 2 z nich już wykastrowaliśmy, to zabieg kastracyjny 4 z nich wyniesie maksymalnie 600 zł (przy założeniu, że to kotki).

30.05.2020 - przywiozłyśmy Nexgard na odrobaczenie wszystkich 5 psów - środek podawał pan Jan :-) 

Gdy uda nam się razem zebrać środki na pomoc, będziemy mogli ze spokojną głową zająć się następnym miejscem, gdzie na pomoc czekają kolejne koty.

Jeśli chcesz pomóc w jakimś stopniu choć jednemu z tych psów lub kotów, prosimy wesprzyj tę zbiórkę złotówką. Razem możemy poprawić byt tych zwierzaków właśnie tu i teraz. A potem pójdziemy pomagać innym niewidzialnym kotom. Bardzo prosimy o wsparcie!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
1 aktualna zbiórka
8 zakończonych zbiórek
Wsparło 36 osób
900 zł (60%)