Połamany Feluś, cierpiał tygodniami, prosi o pomoc na operację

Zbiórka zakończona
Wsparło 496 osób
4 094,95 zł (102,37%)

Rozpoczęcie: 7 Listopada 2017

Zakończenie: 18 Grudnia 2017

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Feluś to "owoc" kolejnej naszej interwencji. Z informacji, jakie nam dostarczono wynika, że piesek uległ wypadkowi około miesiąca temu. Nie mógł normalnie chodzić, ciągnął nogi za sobą i leżał tak kilka dni, bo właściciel nie pofatygował się udać z nim do weterynarza. Jak ten pies musiał cierpieć, możemy sobie tylko wyobrazić... Feluś to jeszcze dziecko, ma około 7 miesięcy!

Nasi inspektorzy na miejscu zastali taki widok. Skóra i kości... Tylnie rozchwiane... Pomimo tego, przywitała ich roześmiana sznupka i tańczący ogon... Taki widok sprawia, że łzy napływają do oczu :(

Feluś trafił do przychodni weterynaryjnej. W tej chwili leży na stole pod kroplówką, bo jest bardzo osłabiony. Do badań pobrano krew. Zostanie również wykonane RTG.

Na razie nie wiemy niczego, poza tym, że jest źle...

Po wizycie u lekarza, Feluś trafi do hoteliku. Miesięczny koszt pobytu, to 400 zł. Koszty badań są w tej chwili trudne do oszacowania. Czy konieczna będzie operacja miednicy, tego też na razie nie wiemy. Jeśli tak koszty leczenia Felusia będą jeszcze większe. Prosimy o pomoc dla Felusia... On nie mógł liczyć na swojego człowieka, ale wiemy, że może liczyć na wielu z Was <3

____

Opis RTG:

Złamanie szyjki prawej kości udowej z dekapitacją. Główka kości udowej pozostała w panewce. Złamanie w prawym stawie biodrowo-krzyżowym i kompresja kręgu L5.

Jutro konsultacja z chirurgiem.

[Aktualizacja 11.11.2017r.]

Feluś jest po konsultacji z chirurgiem. Konieczne było zrobienie tomografu komputerowego ze względu na kompresję kręgu L5. Ponieważ od tego wyniku zależeć będzie, czy Feluś będzie musiał przejść skomplikowaną operację kręgosłupa, czy wystarczy rehabilitacja. Na ta chwilę wiemy, że jedna operacja napewno się odbędzie. Chodzi o poskładanie łapki, dlatego koszty leczenia Felusia drastycznie nam rosną. Koszt operacji wraz z wizytami to około 1500zł, a rehabilitacja, trudno w tej chwili powiedzieć, bo nie wiemy jakie postępy będzie robił nasz Feluś. W tej chwili jesli chodzi o finanse to opcja optymistyczna, bo jeśli po konsultacji z drugim radiologiem, okaże się, że operacja musi sie odbyć, to koszty wzrosną o 2500zł :(

Feluś pomimo problemów z tylnymi nogami i bólem, radzi sobie coraz lepiej. Jest regularnie karmiony, bawi się z opiekunką, jedynie nie lubi specjalnie towarzystwa innych psów, ale pod opieką trenerki Kasi szybko to się zmieni :)

[Aktualizacja 04.12.2017]

Feluś wraca do zdrowia, chociaż operacja jeszcze przed nim. Dziś poznamy termin zabiegu. Na szczęście nie będzie konieczna operacja kregosłupa, jedynie poskładanie na nowo łapy.

Feluś czuje się dobrze. Nie ma juz w nim agresji w stosunku do innych psów. Nadal jest bardzo chudziutki, ale za to energia go rozpiera.

Po operacji, rehabilitacja i będziemy rozglądać się za nowym domkiem dla Felusia. 

Feluś z kolegami: )

Kochani ogromnie dziękujemy za wsparcie <3 Bez Waszej pomocy, Feluś nie miałby szans na normalne życie. Trzymajcie kciuki za chłopaka!

Organizator
2 aktualne zbiórki
42 zakończone zbiórki
Wsparło 496 osób
4 094,95 zł (102,37%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość