BŁAGAMY O POMOC! Skazane na śmierć!

PILNE!
4 dni do końca
Wsparło 785 osób
28 683 zł (63,74%)
Brakuje jeszcze 16 317 zł

Rozpoczęcie: 9 Września 2022

Zakończenie: 1 Grudnia 2022

Godzina: 23:59

10 Listopada 2022, 11:56
Witaj Bohaterze!

Witaj Bohaterze! Czy pamiętasz historię Pani Agnieszki, której mali synowie znaleźli wyrzucone nad rzeką i skazane nad śmierć kociaki? Na zdjęciu nasi dwaj bohaterowie, którzy uratowali porzucone kociaki. 


Dzięki Twoim datkom porzucone kociaki trafiły od razu do weterynarza, gdzie zostały przebadane i wysterylizowane. Dlaczego Ci o nich wspominamy? Ponieważ dzięki Tobie znalazły one nowy dom! Jeden z nich pojechał do nowego domu w Krakowie a drugi - którego rodzina od razu pokochała - został w domu Pani Agnieszki i jest pupilkiem Jej dwóch synów. Tylko dzięki Tobie zwierzaki zostały przebadane, wysterylizowane i otrzymały wyprawkę. Jeszcze kilkanaście dni temu leżały porzucone nad rzeką i skazane na śmierć a dziś dzięki Twojej pomocy są szczęśliwe w nowych domach.


Kolejnym przykładem Twojego bohaterstwa są te dwie ślicznotki! Zostały one wyrzucone w lesie. Ktoś porzucił je bez jakichkolwiek środków do życia i skazał je na śmierć. Dzięki Tobie kotki dziś są zaopiekowane, przebadane i wykastrowane.

Każdego dnia zgłaszają się do nas kolejne osoby z informacją o porzuconych przy rzekach, drogach i w lasach kociakach. Błagamy Cię o pomoc w imieniu kociaków, by stawić temu czoła. Zatrzymajmy to, bo możemy!


Trzeci przykład to ten cudowny piesek na zdjęciu poniżej. Pierwsze lata swojego życia spędził w rodzinie, gdzie był maltretowany i skazany na śmierć. Na szczęście po kilku latach horroru odebrano Go złym ludziom i przekazano do schroniska, gdzie znalazł nową rodzinę. Dziś ratujesz Mu życie... 


Dzięki Twojej wpłacie piesek otrzymał leczenie. Wykonano u Niego RTG, zrobiono morfologię i inne potrzebne badania. Obecnie przyjmuje leki i zastrzyki a już krótce zostanie wykastrowany. Na dzień dzisiejszy faktury za samo leczenie pieska przekraczają 2000zł. Cierpi on na ostre zapalenie trzustki i raka prostaty przez co jedyną szansą dla Niego jest kastracja. Dzięki Tobie uda się Go uratować. Dziękuję Ci za kolejne uratowane życie. Jesteś Bohaterem! 

Już dziś sprawiamy razem, że świat jest piękniejszym miejscem. Dlatego prosimy o pomoc w realizacji celu zbiórki. Da nam to możliwość pomocy jeszcze większej ilości istot.

Cieszymy się z każdej z faktur podobnej do tej poniżej. Działamy ciały czas i dzięki temu wysterylizowaliśmy już ponad 70 kociaków. Wszystko dzięki Tobie! 

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Ci w imieniu fundacji jak i w imieniu naszych wspaniałych Wolontariuszy! Proszę, nie poprzestawaj na tym - działajmy i czyńmy dobro!

Pokaż wszystkie aktualizacje

18 Października 2022, 17:14
Jesteś Bohaterem!

Nie znajdujemy słów, by opisać naszą wdzięczność za przekazane przez Ciebie środki, dzięki którym staramy się uczynić świat lepszym miejscem dla naszych braci mniejszych.

To trzeci dzień naszych działań i chcemy podzielić się z Tobą tym, co już udało nam się zrobić. Dzięki Tobie i Twojej pomocy w trzy dni udało się pomóc 8 kociakom - są już po zabiegach sterylizacji. Kolejne 30 czeka na swoją kolej. Dodatkowo zaopatrzyliśmy naszych podopiecznych w karmę, żwirek i drapaki.

Zachęcam Cię do odwiedzenia naszego Fanpage na Facebooku. Wczoraj pisaliśmy o Pani Agnieszce, której mali synowie znaleźli wyrzucone nad rzeką i skazane nad śmierć kociaki. To tylko trzy dni, a to druga tego typu sytuacja, którą nam zgłoszono. Na zdjęciu nasi dwaj rycerze, którzy uratowali porzucone kociaki. 

Dzięki Twoim datkom porzucone kociaki trafiły do weterynarza, gdzie zostały przebadane. W najbliższych dniach dzięki Tobie zostaną wysterylizowane. Przed oddaniem ich do adopcji zapewnimy im badania.

Ze wzgledu na zwiększoną liczbę zgłoszeń do nas zwiększyliśmy cel do 39000 złotych. Pozwoli nam to na nieodmawianie pomocy potrzebującym. To tym bardziej prosimy Was o pomoc i wsparcie. Bez Was nie damy rady! 

Już dziś sprawiamy razem, że świat jest piękniejszym miejscem. Dlatego prosimy o pomoc w realizacji celu zbiórki. Da nam to możliwość pomocy jeszcze większej ilości istot.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Ci w imieniu fundacji jak i naszych wspaniałych Wolontariuszy! Proszę, nie poprzestawaj na tym - działajmy i czyńmy dobro!

Mruczymy o pomoc!

Każdego dnia w lasach i przy drogach znajdujemy dziesiątki kociąt w workach na śmieci. Są też takie, które ludzie topią w rzekach - przez co skazane na śmierć. Jednym z powodów takiego działania ludzi jest problem braku sterylizacji.

A niewiele wystarczy, by to zmienić. Nasza zbiórka ma na celu edukację ludzi i pomoc w sterylizacjach bezdomnych zwierząt. Pomyśl o wszystkich bezdomnych, przemarzniętych i często konających z cierpienia futrzakach. Nie możemy na to pozwolić, dlatego będziemy masowo edukować i refundować w pełni bezpieczną sterylizację, która doprowadzi do zaniechania zbrodniczego procederu. 

Dziękujemy w imieniu kociaków!

Koszt jednego zabiegu sterylizacyjnego W PRZYPADKU KOCURA (sterylizacja kotki jest niemalże o POŁOWĘ DROŻSZA!) wynosi:


Koszt zabiegu pokrywa również narkozę, podczas której zwierzę jest uśpione, znieczulone i nie odczuwa bólu, a okres rekonwalescencji jest niezwykle krótki – trwa około od 1 do 2 dni (wtedy kotek jest już niemalże w pełni sił), a sama rana goi się w zupełności po 10-14 dniach!

Sterylizacja bezdomnych kotów w pigułce:
- jedna kotka może rodzić 3-4 razy w roku. W jednym miocie populacja kotów bezdomnych powiększa się o 5-6 kociąt. W skali globalnej te liczby są zatrważające.
- spada prawdopodobieństwo rozwinięcia się chorób typu rak sutka, guza macicy czy jajników.
- mniej bezdomnych kotów oznacza więcej pokarmu i przestrzeni życiowej dla tych, których już ten los spotkał.

Wspólnie możemy poprawić los wolno żyjących i niechcianych kotów. Kastracja jest bezpiecznym zabiegiem chroniącym koty przed wieloma śmiertelnymi chorobami tudzież zabezpieczającym ich życie przed długotrwałym cierpieniem.

Szczegółowe informacje o fundacji znajdziesz tutaj:

Misją naszej Fundacji jest i zawsze była:

1) Pomoc zwierzętom bezdomnym lub krzywdzonym.
2) Chcemy edukować, zaszczepiać wiedzę podsuwać alternatywy. Dbamy o otaczające nas środowisko, Chcemy aktywnie uczestniczyć w ekologicznym dyskursie.
3) Niesienie pomocy osobom fizycznym zajmującymi się zwierzętami bezdomnymi, współpraca z placówkami i osobami fizycznymi niosącymi pomoc zwierzętom bezdomnym.
4) Pomoc w działalności adopcyjnej (znajdowanie zwierzętom nowych opiekunów, domów tymczasowych itd.)
5) Znajdowanie domów dla zwierząt bezdomnych, porzuconych, przekazanych Fundacji drogą umowy darowizny lub wykupionych przez Fundację oraz odebranych właścicielom na drodze interwencji.
6) Pomoc w utrzymywaniu i prowadzeniu domów tymczasowych, przytulisk, schronisk i hoteli dla zwierząt.
7) Wszelkie działania w zakresie zwalczania zjawiska bezdomności zwierząt i znęcania się nad zwierzętami.
8) Realizacja gminnych programów darmowej sterylizacji i kastracji zwierząt.

Mimo wszystko pamiętajmy, że wśród nas są jednostki zmotywowane za wszelką cenę do pomocy, a jednym z wielu przykładów jest Pani Marta. Pomimo nie najłatwiejszych warunków mieszkalnych kobieta postanowiła przygarnąć pod swój dach aż 30 czworonożnych podopiecznych! Bez wątpienia jest to działanie, które uznajemy za szlachetne, dlatego wyremontowaliśmy jej dom, zabezpieczyliśmy w zapas żywności dla kotków oraz zapewniliśmy wszelkie środki higieniczne, a dodatkowa pula pieniędzy zebrana dzięki Wam, została przeznaczona na wybieg, aby przypudrowane różem kocie noski mogły dumnie wygrzewać się na słoneczku.

Poznaj Frania! To dzielny pacjent, szczęściarz który dzięki Dawidowi i Karolinie pomyślnie przeszedł zabieg sterylizacyjny i znalazł radosny, wyrozumiały dom. Zdjęcie poniżej. Jest jednym z niewielu uprzywilejowanych zwierzątek otrzymujących szansę na nowe życie. Zwiększaj ją razem z nami wspierając datkiem naszą ideę!

Przyznajemy – Twoja pomoc jest nam niezbędna, aby dalej móc realizować działania w szczytnym celu i o ile masz możliwości, to zachęcam Cię do stania się ich częścią. Rolą silniejszych jest pomaganie słabszym, więc pokaż, że jest w nas, ludziach siła do naprawiania swoich błędów, bo bez wątpienia tak właśnie jest.

Wspierając zbiórkę lub udostępniając ją inwestujesz w dobro. Dziękuję Ci. Nawet złotówka, to naprawdę dużo, a wiemy, że większość z nas taką złotówkę posiada, dlatego uprzejmie prosimy - przekaż ją nam, a zagospodarujemy nią w jeden z najbardziej przyzwoitych sposobów. Będziemy też bardzo wdzięczni, jeśli ustawicie Stałą Pomoc na naszą Organizację.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
1 aktualna zbiórka
5 zakończonych zbiórek
4 dni do końca
Wsparło 785 osób
28 683 zł (63,74%)
Brakuje jeszcze 16 317 zł