Doszliśmy do ściany. Ponad 230 zwierząt prosi o wsparcie. Pomożesz?

Wsparły 2 364 osoby
127 340 zł (53,05%)
Brakuje jeszcze 112 660 zł
Adopcje

Rozpoczęcie: 9 Marca 2023

Zakończenie: 14 Czerwca 2023

Godzina: 23:59

29 Marca 2023, 15:20
Parwowiroza w przytulisku! Bardzo potrzebujemy wsparcia!

Stała się zła rzecz... Mamy w przytulisku parvo! Niby nic takiego, bo to nie po raz pierwszy na 1,5 tys przyjętych psów, ale tym razem wirus wszedł nam na wiekszość wybiegów i pomieszczeń. Panoszy sie od dwóch tygodni. Zanim zorientowałam się, że to parvo(pierwszy wykonany test wyszedł negatywny)zachorowały z nietypowymi objawami trzy szczepione psy. Wirus przeszedł przez pomieszczenie staruszków, które o dziwo poradziły sobie w miarę dobrze(przeżyły) i poszedł z impetem dalej dając o sobie znać tylko wymiotami bez biegunek z podniesioną temperaturą u kilku psów. Trzy psy przeszły chorobę z pełnymi, typowymi objawami. Mam nadzieję, że chorujący teraz Mafinek jest już ostatnim. Pomimo szczepień przechodzi chorobę ciężko. Nie wiem jak to dziadostwo do nas dotarło i tak się rozniosło. Żaden z trzech ostatnio przyjętych psów nie miał objawów. Gruszka, Pepsi, staruszka Dana przyszły ostatnie i one akurat są zdrowe choć zaszczepione kilka dni temu. Może na butach przywiozłyśmy z jakiegoś gabinetu? Może Ktoś z odwiedzających przyniósł?...Nie wiem...
Ktoś kto miał do czynienia z parvo w większym skupisku psów wie jakie to koszty. Leczenie(leki, surowica, kroplówki) idzie w ogromne kwoty. Doszczepiliśmy interwencyjnie blisko 50 psów, wstrzymałam odwiedziny i adopcje. Do odwołania nie przyjmuję nowych psów. Niektóre psy nie wychodzą na spacer, by nie złapać wirusa lub go nie roznieść. Musimy przeprowadzić dezynfekcję pomieszczeń i samochodu. Chwilę to potrwa.
Że też akurat teraz musiało się to wydarzyć kiedy jesteśmy w dołku finansowym. Jesteśmy załamani i jak nigdy potrzebujemy pomocy!

Nigdy nie sądziliśmy, że będziemy aż tak mocno bali się o przyszłość przytuliska i  naszych podopiecznych, a mamy ich sporo.

Ponad 200 psów, 15 koni, osiołka i kilkanaście kotów w domach tymczasowych. Sytuacja finansowa w tej chwili zaczyna nas przerastać. Miesięczne koszty utrzymania fundacyjnego przytuliska i zwierząt to około 70 tys. zł. Karma dla psów - 24 tys., opieka weterynaryjna (badania, zabiegi, szczepienia, chipowanie, kastracje w tym kastracje psów i kotów właścicielskich - 15 tys., utrzymanie koni ponad 5 tys. zł, wypłaty dla trzech pracowników+ZUS+ księgowość 20 tys. zł, media +paliwo do samochodu fundacyjnego 2 tys. zł. Większość ostatnich faktur do wglądu w załącznikach. Adopcje od kilku miesięcy stoją, drastycznie zmniejszyła się liczba darczyńców, kwoty wpłat też są dużo mniejsze. Większość zwierząt przebywa w przytulisku od kilku lat. Są to psy starsze, odławiane jako dzikie po lasach i w polach. 

Mamy ponad 30 psich seniorów, które wymagają specjalnej już opieki i żywienia.

To psy nieadopcyjne dla których przytulisko jest domem często jedynym jaki w życiu miały. Ponad połowa psów to psy duże (od 25 do 50 kg). Nie jesteśmy w stanie przyjmować nowych psów, a ilość telefonów z prośbą o pomoc zwiększyła się podwójnie. Sytuacja przyprawia nas o wyrzuty sumienia. Nigdy nie odmawialiśmy pomocy.

Ale w tej chwili to my jej bardzo potrzebujemy. Karmimy w miarę dobrą gatunkowo karmą i nie wyobrażamy sobie, żeby naszym podopiecznym podać do jedzenia byle jaką karmę po której większość trzeba byłoby leczyć z problemów jelitowych. Utrzymujemy zwierzęta tylko z datków ludzi dobrej woli i z 1,5%. Nie mamy wsparcia ze strony gmin z których przyjmujemy psy pod opiekę.

Przeważnie starsze i chore. Nigdy nie odmówiliśmy pomocy w opłaceniu zabiegu kastracji właścicielskiego psa czy kota. Uratowaliśmy ponad 1600 istnień psich i kocich dając im schronienie, leczenie i opiekę, a dla ponad 1400 znaleźliśmy nowe domy. Wiele razy wyciągaliśmy je z objęć śmierci.

Teraz... stoimy pod ścianą ze spuszczoną głową licząc na Waszą pomoc. Pomożecie, kochani? Z góry serdecznie dziękujemy za każdą nawet najmniejszą wpłaconą kwotę.

Załączniki

Pomogli

Ładuję...

Organizator
2 aktualne zbiórki
72 zakończone zbiórki
Wsparły 2 364 osoby
127 340 zł (53,05%)
Brakuje jeszcze 112 660 zł
Adopcje