Ratuj z nami skrzywdzone króliki i gryzonie!

Zbiórka zakończona
Wsparło 38 osób
1 520 zł (30,4%)
Adopcje

Rozpoczęcie: 16 Września 2022

Zakończenie: 31 Października 2022

Godzina: 23:59

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Trafiają do EKOSTRAŻY porzucone, niechciane, chore, zaniedbane, skrzywdzone przez człowieka. Rzadko o nich piszemy, bo mamy wrażenie, że ich historie nie są wystarczająco ciekawe na tle psów i kotów, które również ratujemy.

Po cichu i bez fajerwerków zajmujemy się ich rehabilitacją, postawieniem na nogi, leczeniem. Wkładamy całe serce w opiekę nad nimi i poszukiwanie domów. Króliki i gryzonie - bo o nich mowa - nie wzbudzają takich emocji jak inne zwierzęta domowe. A stos faktur rośnie... Dlatego zdecydowaliśmy się poprosić Was o pomoc.

Jedną z naszych podopiecznych jest Szarlotka. Trafiła do nas 2 lata temu - została znaleziona na polach wraz z 3 innymi królikami. Prawdopodobnie zostały porzucone. Wszystkim szybko udało się załatwić domy... oprócz naszej Szarloci. Króliczka była bardzo chora - z powodu zaćmy musieliśmy usunąć jej gałki oczne. Dodatkowo z uwagi na tragiczny stan uzębienia, musieliśmy usunąć jej także zęby.

Szarlotka miała zarazem ogromne szczęście, jak i ogromnego pecha. Długo nie mogliśmy znaleźć jej domu, a kiedy umarła jej królicza towarzyszka, z którą spędzała czas, Szarlotka totalnie się załamała. Bo widzicie, towarzyszka była nie tylko puchatą przyjaciółką - pełniła również funkcję "wzroku", przewodnika. Gdy jej zabrakło, Szarlotka podupadła na zdrowiu, popadła w apatię i depresję...

Gdy już straciliśmy nadzieję, że ktokolwiek zainteresuje się apatycznym królikiem-kaleką, pojawił się na horyzoncie... nowy dom! Po 1,5 roku króliczka w końcu dostała szansę na bycie kochaną. Dziś Szarlotka jest zdrowym, pięknym zwierzęciem, mieszka w Świdnicy, ma nawet nową króliczą przyjaciółkę, którą bardzo kocha i która prowadzi ją i wspiera. Dzisiaj, gdy widzimy Szarlotkę szczęśliwą, z puchatą towarzyszką u boku, łzy napływają nam do oczu. Tak długo walczyliśmy o jej zdrowie, tak wiele sił włożyliśmy w to, by była szczęśliwa. Teraz wiemy, że warto było walczyć!

_________________

Ty też możesz walczyć razem z nami! Twoje środki przeznaczymy na:

- spłatę leczenia Szarlotki i jej operacji usunięcia gałek ocznych (kilka tysięcy zł)
- badania krwi, kału, szczepienia dla królików i gryzoni (wszystkie przechodzą u nas podstawowe badania)
- zioła dla królików oraz pellet (dary można również przynosić do nas na ul. Miłoszycką 67 we Wrocławiu).

Prosimy o pomoc!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
10 aktualnych zbiórek
73 zakończone zbiórki
Wsparło 38 osób
1 520 zł (30,4%)
Adopcje