🆘 Ratujemy kalekie szczeniaki buldoga francuskiego!

Wsparło 60 osób
1 627 zł (47,85%)
Brakuje jeszcze 1 773 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 25 Października 2020

Zakończenie: 1 Stycznia 2021

Ratujemy dwa kalekie szczeniaki w typie buldoga francuskiego. Musimy jak najszybciej  im pomóc. One chcą normalnie żyć, czy zdążymy? To kolejne ofiary rozmnażania psów ponoć rasowych…

Oreo jest sześciotygodniowym maluszkiem w typie rasy buldog francuski o umaszczneniu merle. To umaszczenie nie jest uznawane we wzorcu rasy FCI. Gen merle znosi gen odpowiedzialny za barwy, w efekcie rozjaśniając umaszczenie psa do niebieskiego, a nawet białego. Jest określona liczba ras, u których dopuszczone jest krzyżowanie psów z genem merle, m.in. border collie i dog niemiecki. Nie wolno jednak krzyżować ze sobą dwóch „merlaków”, ponieważ gwarantuje to poważne wady genetyczne u części szczeniąt. Niestety ta zasada jest obca pseudo hodowcom.
 
Oreo ma problem z prawą kończyną piersiową: deformacja pierwszego i drugiego palca, patologiczna ruchomość śródręcza. Pies ma przodozgryz zwężone nozdrza. Wskazana pilna konsultacja u lekarza ortopedy.

Alia ma trzy miesiące, trafiła do nas z krwistą biegunką, nie chciała jeść. Wykonany test w kierunku wirusa parwowirozy jest na szczęście ujemny. Test w kierunku lamblii okazał się dodatni, sunia jest ogromnie zarobaczona (wykryto pasożyt Giardii). Nie jest to jednak największy problem Alii. Sunia ma zdeformowaną lewą kończynę miedniczną z zanikami mięśni: ograniczona ruchomość w stawie skokowym, kolano przemieszczone przyśrodkowo. Prawa kończyna miedniczna ustawiona na zewnątrz, iksowato. Kalekie dziecko ma duży przodozgryz. Wskazana bardzo pilna konsultacja u lekarza ortopedy. 

Czeka nas konsultacja. Termin płatności za fakturę to 14 dni. One mają tylko nas…

Pomogli

Ładuję...

Organizator
17 aktualnych zbiórek
25 zakończonych zbiórek
Wsparło 60 osób
1 627 zł (47,85%)
Brakuje jeszcze 1 773 zł
Wesprzyj