Ratujemy ogromnie zaniedbanego buldoga francuskiego!

Wsparły 82 osoby
2 660 zł (76%)

Rozpoczęcie: 17 Lutego 2021

Zakończenie: 22 Lipca 2021

Buldog francuski TOTO został przekazany do Fundacji SOS Bokserom do dalszej diagnostyki pod kątem neurologicznym. Po odbiorze z domu tymczasowego z psa lał się mocz, miał biegunkę oraz problem z tylnymi kończynami. W badaniu USG wątroba bardzo brzydka i zmieniona natomiast morfologia i biochemia krwi są na szczęście w normie.

TOTO ma problemy z kręgosłupem. Fundacja była z nim na konsultacji w lecznicy dr. Olkowskiego w Warszawie

Buldog musi mieć ograniczony ruch, nie może skakać, chodzić po schodach i biegać po śliskich powierzchniach. TOTO kilka miesięcy temu również miał podobny incydent i wówczas zalecono przez lek. Weterynarii aby ograniczyć mu ruch. Podczas opieki u nas w Stowarzyszeniu, TOTO był klatkowany przez dwa miesiące i problem ustał. Natomiast po odbiorze z domu tymczasowego problem nasilił się. Obecnie przy całkowitym ograniczonym ruchu TOTO wraca powoli do zdrowia. Do problemów neurologicznych naprawdę trzeba podejść z pełną świadomością i wiedzieć, że mogą one nawrócić ponownie. Pod naszą opieką TOTO również został wykastrowany.

Fundacja będzie szukała domu w okolicach Warszawy, bez dzieci, bez innych zwierząt z domem bez schodów aby nie doprowadzić do ponownego incydentu z problemem neurologicznym. Natomiast dom adopcyjny musi zdawać sobie sprawę z tego, że pies wymaga odpowiedzialnego opiekuna. TOTO również musi koniecznie schudnąć aby nie obciążać kręgosłupa oraz stawów. Buldog uwielbia jeść i karmę trzeba mu dozować.  

TOTO miał problemy z uszami. W uszach znajdowała się min., pałeczka ropy błękitnej.  
Z tym problemem sobie poradzono. Obecnie należy dbać o higienę uszu oraz pozostać w stałym kontakcie z lekarzem aby problem nie nawrócił.

Ogromnie dziękuemy Wszystkim darczyńcom za pomoc dla TOTO, poniżej w załącznikach znaduje się szczegółowe rozliczenie zbiórki. Dzięki Wam mogliśmy mu pomóc.

Załączniki

Pomogli

Ładuję...

Organizator
2 aktualne zbiórki
3 zakończone zbiórki
Wsparły 82 osoby
2 660 zł (76%)