Zbieramy na izolatki dla foczych maluchów

Rozpoczęcie: 28 Grudnia 2022

Zakończenie: 31 Maja 2023

Godzina: 23:59

Pomóż nam rozbudować foczy szpitalik, który otwieramy każdego roku, aby pomóc foczym maluchom wrócić do zdrowia i samodzielnego życia na wolności. 

Ośrodek Rehabilitacji Fok w Stacji Morskiej im. Prof. Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu, w którego utrzymaniu pomaga Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego, jest jedynym w Polsce miejscem zajmującym się leczeniem i rehabilitacją dzikich fok. Aktualnie przygotowujemy się do nowego sezonu foczych narodzin. Spodziewamy się dziesiątek małych fok wymagających naszej pomocy. Przed nami prace polegające na postawieniu dwóch dodatkowych izolatek zewnętrznych. To w nich nasi mali pacjenci i pacjentki dochodzą do zdrowia. Niestety rosnące koszty utrzymania wymagają od nas zwrócenia się do Ciebie z prośbą o Twoją pomoc.

Koszt wykonania samej izolatki dla fok rehabilitowanych wynosi 38 007 zł. Dodatkowo musimy doliczyć do tego cenę materiałów i prac związanych z wykonaniem kostki brukowej i podłączeniem wodnego zbiornika izolatki, która wynosi  5 227,5 zł  oraz cenę podestu basenu izolatki i barierek w wysokości 35 670 zł brutto. Łączna kwota, którą musimy zebrać dla małych fok wynosi 78 904,5 zł.

Bez ośrodka w Helu focze szczenięta, które są znajdowane na naszych plażach, po zbyt wczesnej utracie matczynej opieki, nie miałyby szansy przeżyć. Działania ratujące im życie to element czynnej ochrony zagrożonego gatunku foki szarej, którego bałtycka populacja od niedawna się odradza.

Przyjmujemy coraz więcej pacjentów  potrzebujących naszej pomocy, co wymaga rozbudowy foczego szpitalika. Często są to przypadki  wymagające długotrwałej hospitalizacji i odizolowania od pozostałych pacjentów, a w związku z dużą liczbą fok przebywających w szpitalu w jednym czasie jest to utrudnione.

Przekaż darowiznę już teraz.

W 2022 roku trafiło do nas aż 82 foczych pacjentów, co stanowi rekordową liczbę fok przyjętych na rehabilitację w całym okresie istnienia naszego ośrodka. Walczymy o życie każdego zwierzęcia. Chcemy zapewnić naszym pacjentom jak najlepsze warunki, aby jak najszybciej zdrowe i silne mogły wrócić do naturalnego środowiska. Do tego potrzebujemy wsparcia wszystkich, którym los tych zwierząt nie jest obojętny.

Poprzednia rozbudowa foczego szpitalika możliwa była dzięki Waszym wpłatom na rzecz Fundacji Rozwoju UG w serwisie Ratujemyzwierzaki.pl. Nowy, 2023 rok, oznacza kolejne wyzwania i potrzeby, o których wsparcie prosimy już teraz. Wspólnymi siłami możemy pomóc kolejnym pokoleniom fok. Ważna jest każda złotówka!

Foczo dziękujemy!

Wsparło 619 osób
34 355 zł (43,54%)
Brakuje jeszcze 44 549 zł