Stowarzyszenie Miłośników Owczarka Niemieckiego SMON

Wspieraj co miesiąc

Reprezentant Marzena Jasicka-Rymarz

E-mail owczarkowaskarpeta@gmail.com

Telefon 575661016

Lokalizacja Gdańsk, pomorskie

Jesteśmy grupą ludzi, którzy kochają owczarki niemieckie i psy w typie tej rasy. Od poczatku naszego istnienia staramy się uświadamiać ludzi w zakresie ich specyfiki i potrzeb, przełamywać stereotypy w postrzeganiu ich wyłącznie jako "żywe alarmy" i piękne "elementy wystroju podwórka". Generalnie staramy się uczyć ludzi szacunku i godnego traktowania zwierząt, zaszczepiać w nich empatię, wrażliwość i poczucie odpowiedzialności za ich los. W 2012 roku wobec zalewającej nas fali okrucieństwa wobec zwierząt postanowiliśmy pójść o krok dalej i rozszerzyć naszą działalność. Połączyliśmy siły ze społecznością SKARPETA OWCZARKOWA. Od tej pory razem staramy się czynnie wspierać i ratować skrzywdzone przez los lub człowieka owczarki. Wspomagamy psy porzucone, niechciane, chore, skrzywdzone, starsze, finansujemy ich leczenie, kupujemy karmę, umieszczamy w hotelikach, sterylizujemy i szukamy dobrych domów. Każdy może do nas dołączyć :) Do tej pory udało nam się odmienić życie ponad 50-tu owczarkom w potrzebie. Zdecydowana większość z nich znalazła już wspaniałe domy, w których są kochane i rozpieszczane. Kilka musieliśmy niestety z bólem pożegnać, ale dzięki nam odchodziły godnie, otoczone opieką i miłością. Na ich miejsce wciąż przybywają nowe potrzebujące pomocy psy. Nasze potrzeby rosną i rosną, ale rośnie też ilość owczarków, którym pomogliśmy. To upewnia nas w słuszności tego, co robimy i daje nam siłę do dalszych działań dla dobra tych pięknych, mądrych, ale jakże delikatnych stworzeń. 

Dlaczego owczarek niemiecki ?
Każda rasa ma swoich miłośników i zwolenników, którzy prześcigają się w udowadnianiu wyższości jednej rasy nad drugą. Jednak poza sferą subiektywnych, wynikających z upodobań, odczuć i opinii, istnieją obiektywne fakty, które w rankingach stawiają owczarka niemieckiego na wysokiej pozycji.
Owczarki niemieckie to psy wszechstronne, inteligentne, stworzone do bliskiej współpracy z człowiekiem. Te cechy sprawiają, że od kilkudziesięciu lat są z powodzeniem wykorzystywane w służbie człowiekowi. Doskonale sprawdzają się zarówno jako psy rodzinne, policyjne, ratownicze czy obronne.
Owczarki niemieckie to psy wyjątkowo zorientowane na człowieka. Silnie przywiązują się do opiekuna i są mu bardzo oddane. Kontakt z człowiekiem to jest to, czego potrzebują najbardziej. Pozostawione same sobie lub, co gorsza, porzucone popadają w depresję, nabawiają się nerwic, a nawet stają się agresywne. Wbrew powszechnej opinii owczarkowi nie jest potrzebny duży wybieg. Będzie się czuł doskonale nawet w małym mieszkaniu, jeśli tylko poświęci mu się odpowiednio dużo czasu i uwagi, zapewni nie tylko spacery, ale również zajęcia wymagające umysłowego zaangażowania, które owczarki tak uwielbiają. Gdy patrzą na człowieka tymi swoimi pięknymi ślepiami, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że zawsze czai się w nich nieme pytanie: to co teraz robimy ? Jako psy pracujące są bowiem z natury nastawione na podejmowanie różnorakich wyzwań.

Pomogli

Ładuję...