Na pomoc bezdomnym psiakom rannym w wypadkach

Zbiórka zakończona
Wsparły 344 osoby
2 297,34 zł (71,79%)

Rozpoczęcie: 12 Grudnia 2018

Zakończenie: 3 Stycznia 2019

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Jak wiele cierpienia jest w stanie udźwignąć na własnych barkach skrzywdzone zwierzę?

Odebrane interwencyjnie, okaleczone, błąkające się ulicami wsi i miast. Niechciane, niekochane z góry skazane na ból, samotność i cierpienie. W ciągu kilku dni do naszego Schroniska OTOZ Animals w Dąbrówce koło Wejherowa  trafiło kilka poranionych psiaków po wypadkach komunikacyjnych.

Zapewniliśmy im w naszym schronisku opiekę weterynaryjną, bezpieczne miejsce pod opieką pracowników i wolontariuszy. Potrzebujemy Waszej pomocy, aby opłacić rachunki za ich leczenie.

Kokuś trafił pod nasze skrzydła bardzo odwodniony i wychudzony, z potworną raną na pyszczku. Trudno jest jednoznacznie określić, co spowodowało tak rozległe obrażenia, ale jednego jesteśmy pewni - Kokuś cierpiał od tygodni, prosząc pomoc. Po przyjęciu do naszego schroniska zapewniliśmy mu natychmiastową opiekę weterynaryjną. Rana wymaga codziennego przemywania i pielęgnacji. Kokuś dzielnie znosi te zabiegi i z ufnością wpatruje się w oczy swoich opiekunów w schronisku. Zleciliśmy również badania krwi oraz  pobrano wymaz z rany. Kokuś był hospitalizowany w lecznicy weterynaryjnej, ponieważ wymagał opieki całodobowej.

Koszt leczenia i opieki weterynaryjnej dla Kokusia wynosi 1.500 zł.

Avilka dwa dni leżała pod sklepem czekając na pomoc, zanim otrzymaliśmy zgłoszenie. Uległa wypadkowi komunikacyjnemu, była głodna, wyziębiona i bardzo osłabiona. Jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo, ale rany na obu łapkach wymagają codziennej pielęgnacji. Lekarz weterynarii zalecił antybiotykoterapię.

Koszty weterynaryjnej opieki dla Avilki wynoszą 500 zł.

Linka została znaleziona w przydrożnym rowie. Ona również uległa wypadkowi komunikacyjnemu. Malutka i bezbronna,  nie mogła stanąć na własnych łapkach. Lekarz weterynarii wykonał RTG, które wykazało konieczność poddania Linki zabiegowi resekcji kości udowej. Po zabiegu sunia będzie potrzebowała długiej rehabilitacji.

Koszt zabiegu, opieki weterynaryjnej, badań oraz niezbędnej rehabilitacji dla Linki to kwota 1.200 zł.

Łącznie koszta leczenia Kokusia, Avilki i Linki dają kwotę 3200 zł.

Bardzo prosimy o pomoc w imieniu naszych nowych podopiecznych ze Schroniska OTOZ Animals w Dąbrówce!

Chcemy aby wyzdrowieli i trafili do najlepszych, kochających domów. Prosimy, pomóżcie nam odmienic ich los !

Dziękujemy serdecznie wszystkim Darczyńcom za pomoc !

Pomogli

Ładuję...

Wsparły 344 osoby
2 297,34 zł (71,79%)