Koszty szczepień, odpchlenia i odrobaczenia przerosły możliwości domu tymczasowego

Zbiórka zakończona
Wsparło 66 osób
261 zł (21,75%)

Rozpoczęcie: 20 Sierpnia 2018

Zakończenie: 14 Października 2018

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Tym razem prośba o wpłaty na szczepienie kocich maluchów oraz na preparat stronchold plus (pasożyty wewnętrzne i zewnętrzne) dla 17 dorosłych tymczasów w jednym z największych domów tymczasowych w Pomorskim Kocim Domu Tymczasowym.Bąbelka Mini już z nami nie ma ale Smerfetka, Smerf i Bąbelek 2 na początku swojego pobytu w domu tymczasowym kociaki były leczone albo z powodu zaropiałych oczu (Smerfy) albo z powodu biegunki (Bąbelek). Po wyleczeniu konieczne było ich zaszczepienie.

Obecnie przybyła jeszcze Maja z Chwaszczyńskiej, którą po wyleczeniu także trzeba będzie zaszczepić. Wszyscy wiemy że szczepienie maluchów jest jednym z najważniejszych zabiegów profilaktycznych rzutujących na ich odporność a czasmi zdolność przeżycia w pierwszych dwóch latach ich życia.

Dlatego dla nas jest to obok sterylizacji (po ukończeniu 6 miesiąca życia) jeden z priorytetów realizowany wobec kociaków. To ogromne koszty 4 koty x 60zł x 2krotnie = 480zł


Do tego w tym samym czasie koty przebywające zaatakowały pchły i zaczęły się wymioty nicieniami – nie było innej rady jak odrobaczyć wszystkie (wraz z nowo przybyłymi w czerwcu roczniakami – są odrobaczane i odpchlane na wejściu do domu, ale widocznie coś nie podziałało skutecznie).

1 preparat na średniego kota o wadze 2 – 5 kg to koszt 35 zł należało go podać aż 19 dawek, 17 kotom (Szkrab, Kaśka, Rysiu, Staś, Franulec, Harry, Brewka, Bruja - podwójna dawka, Mamba, Kleks, Biedronka, Kamilka, CALIneczka, Batman, Ziutek – podwójna dawka, Donek, Skrzat – Wojtuś)

to koszt 19 x 35 zł = 665 zł.

Tu podobnie jak ze szczepieniem chyba wszyscy wiemy jak zgubny wpływ na zdrowie zwierząt (i ludzi) mają pasożyty, stąd, niestety, z odpchleniem i odrobaczeniem nie mogliśmy czekać do czasu aż uzbieramy na to środki, zrobiliśmy to niestety na tzw krechę.
W ciągu około tygodnia dom tymczasowy wygenerował ponad 1100 zł kosztów podania preparatów medycznych bez leczenia i kosztów bytowych.

To ogromnie dużo jak na skromny budżet, którym dysponujemy. Bardzo prosimy o pomoc w spłacie zadłużenia.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
4 aktualne zbiórki
674 zakończone zbiórki
Wsparło 66 osób
261 zł (21,75%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość