Toniemy co będzie z nimi ? Ze schroniskiem ?

Zbiórka zakończona
Wsparło 2 131 osób
73 430 zł (61,19%)
Adopcje

Rozpoczęcie: 14 Grudnia 2021

Zakończenie: 31 Lipca 2022

Godzina: 23:59

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.
26 Maja 2022, 13:01
Bez Was nie mają szansy na pomoc

Sobota urząd zamknięty a policja/sm odmawiają pomocy...

Paskudna głęboka rana na łapie, druga na boku i dwie na pyszczku sunia z trudem oddycha ( okazała się ,ze jest przetoka) To poważne pogryzienie co robić ,pies do auta i do lecznicy, dezynfekcja ,ran,opatrzenie, badania krwi i antybiotyk. Właściciela ani wiodu ani słychu...

Wyrzucony jak worek śmieci bo chory, głuchy ;koszmarny stan zapalny uszy (ropa,krew,obrzęk ) liczba bakterii uniemożliwiła wykonanie antybiogramu,ogromny ropny stan zapalny prostaty, bakterie w moczu, anemia... Odmówić pomocy, zaopiekowania bo już brak środków ? Rozsądek mówił -tak a co z sumieniem ?

Karmel juz po diagnostyce w trakcie leczenia i nie wiemy czym zapłacimy za jego leczenie -teraz ważne aby zdrowiał.

Zapytacie w czym problem ?

Na już na cito do opłacenia faktury za usługi weterynaryjne; kastracje, szczepienia,leczenie,operacje,leki  z dwóch lecznic  na kwotę   26  200  zl  ...

Pokaż wszystkie aktualizacje

08 Marca 2022, 17:19
Na pomoc ukraińskim zwierzętom i nie tylko...

Kochani Darczyńcy auto pełne zapakowane darami dla dzieci z sierocińców i dla zwierząt dostarczone do Hotelu Ossa.

My teraz gromadzimy karmę dla psów i kotów oraz środki na pasozyty zewnętrzne ( pchły ) i wewnętrzne  dla dwóch schronisk na Ukrainie i  pod nasze skrzydła chcemy zabrać kolejne psie biedy bo niestety już dla koteczków nie mamy miejsca nad czym ubolewamy.

Gromadzimy dary dla ludzi (głównie dla dzieci) i zwierząt z Ukrainy które przebywają w kompleksie hotelowo-konferencyjnym OSSA Biała Rawska . Małe opakowania karmy suchej i karma w saszetkach zostanie przekazane wolontariuszom pracującym na dworcach kolejowych

Pomimo naszych problemów,trudności nie mogliśmy odmówić  i tak przyjechały do nas  psy i koty. Przerażone, cuchnące, ze świerzbem, kilkanaście psów i  łącznie 8 kotów.

U nas  zostało 9 psów, niestety objetych przez Państwowa Inspekcję Weterynaryjna aż  3 miesieczną kwarantanna, musielismy wykonać miareczkowanie na nasz koszt. Koty oraz pozostałe psy zostały umieszczone w hoteliku. Jak wiecie między pierwsza tura a drugą  dojechał kolejny pies z Ukrainy - Charlie stan jego oczu to dramat i ból.

Musieliśmy działać szybko ! Charlie przeszedł poważna operacje usunięcia obu gałek oczu. Niestety to nie koniec kłopotów tego przesympatycznego psa

Pomożecie uratować te i inne biedy oraz kolejne jakie mają do nas zawitać ? W miedzyczasie trafiło do nas łącznie 5 chartów szok prawda ? W tym co niesłychane  KAROL chart borżoj w tragicznym stanie

PS.

Pisalismy wczesniej ,że chwili niedaleko naszego schroniska mieści sie piękny i ogromny komples konferencyjno-wypoczynkowy OSSA  jest juz w nim 1600 osób z Ukrainy !!!

Matki z dziećmi i dzieci z domów dziecka są również  i prywatne zwierzęta tych ludzi .

Zakupić karmę i środki na pasożyty ( wewnętrzne, pchły kleszcze ) akscesoria  typu kuwety, żwirek  itp.podzielimy się  zapasami misek, smyczy itp.,przekazalismy tez karmę

Mimo,że jesteśmy organizacja pro zwierzęca chcemy równiez pomóc dzieciom z domów dziecka i tak dzieki staraniom idzie pomoc dla dzieci zSierocińców ze Szwajcarii

Damy radę  pomóć zwierzętom wojny i naszym bezdomniakom okrutnie porzucanym ?

Uratowana kocia rodzina, wyleczone, odrobaczone, zaszczepione - ogłaszamy, że to chyba cud - wszystkie adoptowane.

W tym trudnym czasie dobre wiadomości są potrzebne no to je mamy dla Was i dla nas, Alicja zdrowieje i ... tak ,tak już za moment pojedzie do swojego domu w Warszawie  jej kolegą jest prawie identycznie umaszczony chart w typie whippeta .

Dobre wieści kość Alicji się zrasta gorzej z mięśniami, ale będziemy teraz ćwiczyć, masować a po zdjęciu stabilizatora - rehabilitacja. 

I na nas przyszedł czas, kiedy sen z oczu spędza pytanie: CO DALEJ? Z czego zrezygnować ? Jak pomagać kiedy brakuje środków ?

Z dotychczasowego poziomu warunków, opieki, leczenia, dobrej karmy, ogrzewania, zmniejszyć liczbę zatrudnionych opiekunów i przestać je kilka razy dziennie wyprowadzać na spacery? Nie pomagać zwierzętom poza schroniskiem, nie pomagać w kastracjach? 

Tu w schronisku obecnie przebywa ponad 100 psów, trzy koty specjalnej troski (białaczkowe) oraz 6 kociąt, a i poza mamy pod opieką (hotel i domy tymczasowe łącznie 6 psów) plus koty bezdomne nazywane wolnobytującymi jest ich łącznie ponad 80...

Dotychczas udawało nam się związać koniec z końcem i nawet przy niespodziewanych wydatkach (awaria pieca, pożar, wymiana całej elektryki w budynku, kosztowne operacje) stawaliśmy na nogi (a raczej na łapy). DZIĘKI WAM DARCZYŃCY!

Teraz już tak nie jest. Wysokie podwyżki cen eko groszku, usług weterynaryjnych, wywozu śmieci, szamba, energii oraz kolejne uratowane psy sprawiły, że na koncie zrobiło się pusto. I nie za bardzo jest skąd oczekiwać wpłaty większej ilości pieniędzy. Wcześniej 1% spokojnie starczał na pół roku, teraz już go nie ma. 

Patrzymy z przerażeniem na puste konto i na wlepione w nas ponad 100 par oczu - tych, które są z nami od 13 lat oraz tych, które dopiero niedawno przyszły i zaczęły ufać człowiekowi.

Przecież musimy je nakarmić, ogrzać, wyleczyć. Za co? Jak?

Na co zbieramy?

- na opłatę zaległych i bieżących faktur za leczenie, badania, operacje

- na zakup materiałów na modernizacje kojców

- na opłatę potwornie wysokiego rachunku za energie 6990 zł!

- na zakup karmy dla psów i kotów w tym tych żyjących na ulicach

- na zakup materiałów na wymianę dachu na jednym z budynków

- na zakup opału

- na zakup środków na kleszcze, bo jest ich w naszej okolicy mnóstwo

Oto różne historie

Ostatni "nabytek" - HAKEREK. Zagłodzony, ze stanem zapalnym skóry, oberwanym uchem i połamanymi zębami. Jego czekają specjalistyczne wizyty dermatologiczne, mnóstwo leków oraz dokarmianie i odbudowywanie mięśni.

 

W tym samym tygodniu przyszła do nas BELLA - z ogromnym guzem na listwie mlecznej oraz guzami w pochwie. Z jej operacją nie można czekać.

Kolejny uratowany to połamany PTYŚ i jego skomplikowany przypadek - tutaj potrzebna pomoc specjalisty ortopedy, żeby chłopak mógł chodzić bez bólu.

Ptyś też był na konsultacji wykonano RTG jest dobrze, ale kości się jeszcze nie zrosła niemniej Pan doktor zadowolony i co najważniejsze Kochani, Ptys ma czucie a tego obawialiśmy się bardzo. Ptyś już teraz kwalifikuje się do rehabilitacji.

Prowadzimy nasze schronisko ponad 13 lat nietypowe, niestandardowe i niekomercyjne inne niż wszystkie. Staramy się stworzyć w nim dobre warunki dla każdego zwierzaka - żeby te, które będą u nas na zawsze, mogły czuć się zaopiekowane i kochane. 

Dlatego właśnie nasze zwierzęta mieszkają w małych grupach w ogrzewanym budynku, gdzie każdy ma do wyboru koszyczek albo materac, nie musi martwić się o pełną miskę czy porcję głasków. Nie oszczędzamy na nich leczeniu i diagnostyce, tak samo jak nie oszczędzamy na dobrej jakości, odpowiednio dobranej karmie. Pracownicy przebywają na terenie schroniska cała dobę, gotowi w każdej chwili do pomocy. 

Zawsze chętnie witamy nowych wolontariuszy, dzięki czemu zwierzaki mogą przebywać z większą ilością osób i wychodzić na spacery poza teren schroniska.

Wydajemy zwierzaki tylko do sprawdzonych wcześniej domów, pilnujemy zabiegów kastracji u wydanych szczeniaków, czipujemy każde zwierze i pozostajemy z nowymi opiekunami w kontakcie. Robimy wszystko, co możemy, żeby tylko było im dobrze. Niestety nieustające podwyżki cen, mocno odbijają się na naszych możliwościach. Zwłaszcza zima to czas dużych wydatków, na które nie możemy sobie już pozwolić.

Dlatego zdecydowaliśmy się prosić, błagać Państwa o wsparcie, żebyśmy mogli dalej prowadzić schronisko na takim poziomie jakie jest a wysoko stawiamy sobie poprzeczkę, żeby nasi podopieczni nie odczuli ciężkich czasów, abyśmy mogli uratować zaopiekować się kolejnymi porzuconymi, chorymi, żebyśmy mogli wspomóc osoby w trudnej sytuacji w kastracjach czy np. leczeniu szczególnych przypadków i żeby nam nie urosły kosmiczne długi w klinikach i lecznicach już mamy na "tapecie" faktury rzędu 7000 zł, 4800 zł, 6400 zł 2400 zł do zapłacenia na już a boimy się pytać w kolejnych, bo to będą kwoty gigantyczne.

I od świąt kolejni podopieczni i koty i psy nie sposób im było odmówić pomocy i... przygotowywana faktura z kolejnej lecznicy na 10 000! Na chwilę karma jest, środki czystości dzięki wspaniałym darczyńcom tylko czym my zapłacimy za leczenie?  Bella operacja 5 stycznia...

Tak, wiemy, teraz mamy trudne czasy my ludzie lepiej czy trochę gorzej jakoś sobie poradzimy a ONE mają tylko nas.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
0 aktualnych zbiórek
21 zakończonych zbiórek
Wsparło 2 131 osób
73 430 zł (61,19%)
Adopcje