Chory na serce Pączuś walczy o życie

Zbiórka zakończona
Wsparły 464 osoby
4 505,10 zł (64,36%)

Rozpoczęcie: 7 Marca 2018

Zakończenie: 7 Czerwca 2018

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Pączuś ma obecnie 5 miesięcy. Wraz z rodzeństwem przyjechał do nas z Podlasia w mroźny zimowy czas. Szczeniaki były porzucone na szosie, bardzo zaniedbane, wychudzone, głodne.

Byliśmy bardzo szczęśliwi, że udało się im pomóc, że trafiły do ciepłych domów tymczasowych i okazały się wesołymi beztroskimi psimi dziećmi, pomimo bardzo trudnego startu. Jednak nasza radość nie trwała długo. Okazało się, że jeden z nich, pocieszny, radosny i bardzo grzeczny Pączuś, ma ciężką wadę serca.

Badanie echokardiograficzne wykazało: Ciężkie zwężenie zastawki pnia płucnego. Masywny przerost przegrody międzykomorowej i wolnej ściany prawej komory wynikający ze znacznego przeciążenia ciśnieniowego prawej komory. Niedomykalność zastawki trójdzielnej, umiarkowane powiększenie prawego przedsionka. Wniosek: stenoza zastawki pnia płucnego (wada o charakterze wrodzonym).

Jedyną szansą dla Pączusia jest zabieg balonikowania zwężonej zastawki. Jego koszt to około 6000 zł i jest on wykonywany wyłącznie na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, co dla nas oznacza dalekie i kosztowne dojazdy.

Ten uroczy, bardzo grzeczny i niezwykle proludzki szczeniak nigdy nie będzie miał zupełnie zdrowego serduszka i do końca życia będzie musiał brać leki. Jednak pomimo tego będzie mógł cieszyć się życiem. Jeśli nie zostanie poddany operacji, prawdopodobnie nie dożyje roku, ponieważ niewydolność serca będzie postępować z każdym dniem.

Prosimy o wsparcie Pączusia, aby dać mu szansę na normalne, długie życie.

Organizator
5 aktualnych zbiórek
120 zakończonych zbiórek
Wsparły 464 osoby
4 505,10 zł (64,36%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość