Wyszkolenie Psich Superbohaterów!

Zbiórka zakończona

Rozpoczęcie: 4 Kwietnia 2014

Zakończenie: 30 Lipca 2014

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Pomóżcie wyszkolić grupę

Psich Superbohaterów! 

Nikt nie rodzi się superbohaterem, jednak niektórzy mają szansę się nim stać! Wymaga to z ich strony nie lada poświęcenia – czasu, zdrowia, pieniędzy, rezygnacji z przyjemności. Co dostają w zamian? Nie sławę ani bogactwo, lecz uśmiech i dobre słowo. Najczęściej zadowalają się jednak tym przyjemnym uczuciem, jakie rozlewa się w sercu, kiedy mamy możliwość komuś pomóc. Znasz je, prawda?

Fundacja na Rzecz Ratownictwa Specjalistycznego z Wykorzystaniem Psów „Irma” potrzebuje wsparcia, aby móc sfinansować szkolenie zespołów ratowniczych – naszych przyszlych superbohaterów. Dzięki niezmiernie hojnym darczyńcom uzbieraliśmy niedawno kwotę, która pozwoliła nam ukończyć budowę toru treningowego. W tym miejscu pragniemy gorąco podziękować wszystkim osobom, które wsparły naszą inicjatywę – to właśnie Wy sprawiliście, że możemy rozpocząć realizację kolejnego kroku w naszym przedsięwzięciu!

Tor sprawnościowy dla psów zrealizowany dzięki Waszej pomocy!

Potrzebujemy pomocy przy zbiórce funduszy na szkolenia ratowników z psami, które chcielibyśmy zacząć lada dzień. Wszystko co potrzeba jest już gotowe – mamy tor, wyselekcjonowane szczeniaki (które tak szybko rosną! na zdjęciach prezentujemy 3-miesięcznego fundacyjnego kandydata Imbira) oraz przyszłych ratowników pełnych zapału do niesienia pomocy. Wiosna za oknami tylko potęguje naszą zbiorową niecierpliwość i radość na myśl o tym co możemy wspólnie osiągnąć. Jedyne, czego brakuje, to fundusze na opłacenie szkolenia, które mamy nadzieję zebrać już wkrótce.

Imbir - fundacyjny kandydat na piego ratownika

Kilka słów na temat szkolenia:

- szkolenie jednego złączonego smyczą zespołu zajmuje ok 2 lata - jednak im szybciej piesek rozpocznie naukę, tym większe szanse, że proces ten będzie krótszy

- nasze psy szkolimy do specjalizacji terenowej i gruzowiskowej (co umożliwi np. przeszukiwanie terenów po katastrofach oraz poszukiwanie osób zaginionych w terenie otwartym)

- szkolimy zgodnie z najwyższymi światowymi standardowymi, aby móc współpracować z innymi zespołami i pomagać potrzebującym w całej Polsce (a kto wie, może nawet i za granicą? pamiętacie trzęsienie ziemi na Haiti czy zawalony dach supermarketu w Rydze? tam też w akcji uczestniczyły psy ratownicze!) 

Imbir - Superpies! ;)

Wpłacając kwotę na ten cel, inwestujesz w:

- jednostkę poszukiwawczo-ratowniczą z psami (1 zespół z psem potrafi wykonać pracę 150 osób w terenie, w krótszym czasie!)

- zespół młodych ludzi z pasją, którzy poświęcają się pomaganiu innym i niczego nie oczekują w zamian.

Jeśli nadal zastanawiasz się czy powinieneś nas wspierać, oto dwa powody, które mogą ułatwić Ci decyzję:

Powód pierwszy – altruistyczny:

Dlatego, że możesz uratować komuś życie. Szybka i sprawna akcja ratownicza może pozwolić na odnalezienie osoby i udzielenie jej pomocy zanim będzie za późno. Cenisz swój czas? Dla osoby uwięzionej pod gruzami każda minuta jest na wagę złota.

Powód drugi – egoistyczny:

Dlaczego wykupujesz ubezpieczenie samochodu? Na wszelki wypadek. Nigdy nie wiesz (i nie życzymy Ci tego) czy ktoś, kogo znasz, bądź Ty sam, nie znajdzie się w sytuacji kryzysowej. Wówczas na pewno będzie Ci zależało na zaangażowaniu najlepiej wyszkolonych ratowników. O ich szkolenie trzeba zadbać wcześniej.

Pieniądze zebrane podczas tej zbiórki przeznaczymy wyłącznie na opłacenie kosztów szkolenia Jednostki Poszukiwawczo-Ratowniczej IRMA, działającej w strukturze Fundacji IRMA. Kwota, do której dążymy - 14500 PLN - pozwoli nam pokryć koszty dwunastu miesięcy szkolenia, czyli połowy czasu potrzebnego do przygotowania psów do licencjonowania.

Pomóżcie nam, abyśmy i my mogli nieść pomoc potrzebującym!

Imbir i Sezam - 3-miesięczni bracia, fundacyjni kandydaci na psich ratowników 

Wsparło 21 osób
465 zł (3,2%)