Urodzinowe marzenie dla szydłowiaków

Zbiórka zakończona
Wsparło 81 osób
4 100,03 zł (100%)

Rozpoczęcie: 19 Grudnia 2019

Zakończenie: 14 Lutego 2020

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.
02 Lutego 2020, 21:28
Lesio po operacji

1 luty 2020

od operacji minęło ponad 2 tygodnie .
2 tygodnie kiedy Marta z hotelu jeżdziła z nim co drugi dzien do lecznicy w Myślenicach na wymagane zmiany opatrunków ,
Pierwsze dni po operacji były ciężkie i dla Lesia i dla Marty która czuwała przy nim bo Lesio żle znosił i kołnierz i wymagane klatkowanie bo nie mógł mieć ruchu .
Lesio zniszył 3 kołnierze , frustrował sie .
Do tej pory ma dość ograniczonego ruchu . mniej je , gryzie ogon :(
Bardzo dizekuję Marcie z hotelu Lupus za opiekę i zaangażowanie .
obecnie ma wykonany kontrolny rtg który bedzie konsultowany u dr Korty .

sama operacja wyszła niecałe 1500 zł , ale za tydzien dojdzie rachunek z kolejnej lecznicy za te dwa tygodnie jedzenia na kontrole i zmiany opartunków , a to nie było tylko bandażowanie . to jrst specjalny opartunek usztywniający .
może potrzebna bedzie rehabilitacja .

poza   tym ciągle potrzebne fundusze na  pomoc w sterylziacjach  kocic i suk , które mnożą sie na  potęgę .

a ludzie chcą sterylizować . 

Pokaż wszystkie aktualizacje

31 Grudnia 2019, 12:00
lesio ma zaplanowaną operację

Operacja LEsia   wyznaczona -    na 14 stycznia 2020  roku .

Ponadto  na sterylizacje czeka  2 suczki  i  3 kocice  z Szydłowca i  okolic , które rodza co cieczkę  /  ruję.

Kolejne - 18 - urodziny obchodzi Kamila, która poprosiła nas o założenie zbiórki dla psów i kotów z Szydłowca, którym stara się pomagać od 10 lat. To kolejna zbiórka na rzecz szydłowiaków i pomoc dla nich organizowana przez nasze Stowarzyszenie w ich imieniu.

Pomagamy w ten sposób Kamili oraz zaangażowanym wolontariuszom i zwierzakom z Tymczasowego Punktu Przetrzymań w Szydłowcu oraz tym, które są obecnie w domach tymczasowych i hotelikach.


Zbiórka będzie przeznaczona na najpilniejsze obecnie potrzeby szydłowiaków. Operacja łapy Lesia – znalezionego pod lasem w Szydłowcu we wrześniu 2019. Był to szkielet psa... Na zdjęciach widać deformację łapy Lesia. Psiak przebywał 2 miesiące w przytulisku, dzięki dostarczaniu lepszej karmy przytył. Jednak nie radził sobie psychicznie, a łapa wymagała konsultacji u specjalistów i podjęcia decyzji czy da się ją operować. Lesio obecnie przebywa w hoteliku koło Krakowa, gdzie bezpiecznie czeka na swój nowy dom. Operacja jest zaplanowana na początek 2020 roku w lecznicy Arwet w Wieliczce. Koszt orientacyjny to 2000/ 2500 zł.

Kolejnym marzeniem – w sumie największym Kamili jest, aby bezdomnych psów i kotów wyrzucanych w lasach na obrzeżach Szydłowca, czy w samym Szydłowcu, było jak najmniej. W naszym rejonie co krok są ogłaszane kolejne beznadziejnie rozmnożone szczeniaki i kociaki, wydawane potem byle gdzie w tzw. „dobre ręce”, które potem mnożą się dalej, a część z nich kończy marnie. W tym roku udało się dzięki pomocy wielu osób wysterylizować ponad 60 suk i kocic właścicielskich z Szydłowca i jego okolic. Ale ciągle potrzeby są duże. Dzięki temu nie urodzi się wiele niechcianych psów i kotów. O skutkach bezdomności zwierząt nie trzeba chyba przypominać... Środki gminne są w tym zakresie niewystarczające, okoliczne gminy prawie nic nie robią, żeby powstrzymać bezdomność!

A przecież to podstawa... To nierealne, żeby wszystkie rodzące się psy i koty znalazły dobre domy i opiekę. Kończą potem przywiązane do drzew, zamknięte w workach foliowych, utopione, porzucane. Mnożą się dalej w nieskończoność.

A może uda się uzbierać na uwielbiane przez psiaki przysmaki zwane przez wolontariuszy "śmierdzielami". Zamawiane regularnie od kilku lat co 3 miesiące. Psiaki za nimi przepadają, a te nieufne szybciej przekonują się do człowieka.

W imieniu szydłowiaków dziękuję!

Kamila

Pomogli

Ładuję...

Organizator
2 aktualne zbiórki
59 zakończonych zbiórek
Wsparło 81 osób
4 100,03 zł (100%)