Pomóż nam postawić Bolka na nogi!

DobryKlik.pl
organizator skarbonki

PsiKlik.pl realizuje 10 cel. Jest nim pomoc dla chorego psiaka Bolka!PsiKlik.pl


Pomóc można na dwa sposoby:

Wchodząc na stronę psiklik.pl, gdzie każde odsłonięcie obrazka oznacza 5 groszy dodanych do zbieranej puli.

oraz dokonująć dobrowolnej wpłaty klikając "WESPRZYJ"
 

__________________________________________________

OPIS CELU:

Bolek to pies będący pod opieką wolontariuszki jednego z wielkopolskich schronisk. Ten psiak przez wiele lat czekał na ratunek za schroniskowymi kratami.


 

W połowie maja Bolek przeskoczył przez ogrodzenie. Wystraszył się strzałów na poligonie, który znajduje się za domem. Wojsko miało wtedy jakieś ćwiczenia wraz z gośćmi z zagranicy i praktycznie codziennie słychać było karabiny i wybuchy granatów. Po dwóch dniach w sobotę pies został znaleziony w sąsiedniej wiosce przez ludzi mieszkających nieopodal – leżał w rowie, nie ruszał tylnymi łapami.

Ludzie, którzy go znaleźli, powiadomili służby porządkowe (łącznie dzwoniono pod pięć numerów), ale aż do niedzieli nikt się nie zainteresował sytuacją. Na szczęście nie dali za wygraną i w niedziele zadzwonili do weterynarza z Obornik, który od razu przyjechał i zabrał go do swojego gabinetu. Rodzina, która znalazła psa, w tym samym dniu zadzwoniła do wolontariuszki pod numer podany w ogłoszeniu. Od razu jak tylko było to możliwe Bolek został przewieziony do kliniki weterynaryjnej w Poznaniu, gdzie znajduje się hotelik i psiak mógł zostać pod całodobową opieką.

Na miejscu wykonane zostały zdjęcia RTG i badania krwi. Diagnoza niestety nie była optymistyczna – uszkodzenie kręgosłupa w dwóch miejscach (odcinku krzyżowym i piersiowym), znaleziony śrut w klatce piersiowej oraz brak czucia głębokiego w łapach. Uszkodzenie kręgosłupa sprawia, że Bolek nie kontroluje wydalania moczu i kału. W odcinku krzyżowym złamaniu uległ jeden z kręgów, natomiast w odcinku piersiowym krążek pomiędzy kręgami wysunął się i wpadł do kanału nerwowego.

Przeprowadzone kolejne badania – pojawiło się światełko nadziei. Czucie jakby wróciło – pies nie miał odruchu zabierania łap, ale obracał głowę i widać, że czuł ból, kiedy uciskało się łapy i ogon. Bolek został zawieziony na tomografię komputerową do Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynarynej. Badanie wykazało, że nie obędzie się bez operacji, ponieważ kontrast nie jest w stanie przejść przez odcinek piersiowy. 25 maja odbyła się operacja kręgosłupa. 

Teraz czekamy, aż Bolek odzyska czucie w tylnych łapkach. Psiak poddawany jest rehabilitacji. Bolek, poza niedowładem tylnych łap, zachowuje się normalnie, tak samo jak przed wypadkiem. Jest bardzo żywiołowy, szczeka na inne psy, je, pije, jest kontaktowy, a kiedy widzi swoją opiekunkę, próbuje wejść jej na kolana i prosi o pieszczoty.

Koszty leczenia Bolka są duże, jednak jak każde zwierze zasługuje, aby walczyć o jego życie. W najgorszym wypadku grozi mu poruszanie się na wózku, jednak każdego dnia obserwujemy, jak psiak walczy i chce żyć! Z całego serca prosimy o pomoc w postawieniu Bolka na nogi!

Poomoc.pl i PsiKlik.pl 

postanowiły wesprzeć zbiórkę kwotą 1000zł

Wsparli

20 zł

G.S.

141 zł

Iwona

Kocham Cię Malutki!
20 zł

Anonimowa Pomagaczka

Wszystko będzie dobrze :)
20 zł

Anonimowa Pomagaczka

Oby się udało........... liczę na to

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
102%
1 021,60 zł Wsparło 27 osób CEL: 1 000 ZŁ