PILNIE POTRZEBNA POMOC! Uratowaliśmy psy z rąk oprawców! Ślady krwi i sierści na asfalcie- ciągnął uwiązanego psa autem

Wsparły 94 osoby
5 220 zł (26,1%)
Brakuje jeszcze 14 780 zł
Adopcje

Rozpoczęcie: 25 Czerwca 2022

Zakończenie: 30 Grudnia 2023

Godzina: 23:59

Ślady krwi i sierści na asfalcie - większość z Was widziała nagranie z psem ciągniętym na łańcuchu przez psychopatę.

W dniu wczorajszym (24.06.22) od godzin porannych wraz z Biuro Ochrony Zwierząt, Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt i Powiatowym Inspektoratem Weterynarii w asyście zielonogórskiej Policji, braliśmy udział w przerażającej interwencji u sprawcy tego bestialstwa.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia. Otrzymaliśmy informację, że w gminie Nowogród Bobrzański, w miejscowości Ładoga, rodzina sadystów uwiązała psa do liny i ciągnęła go za samochodem. Pies był przeczołgany 500 m po asfalcie, a samochód jechał z bardzo dużą prędkością.

Na drodze były widoczne ślady krwi i zdartej sierści. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery, a w tej sprawie interweniowali mieszkańcy. Właściciele psów są znani policji z wielu incydentów, przez wiele lat siali postrach wśród miejscowych. W końcu przyszedł czas, żeby zakończyć ich brutalne działania. Sprawca tego haniebnego czynu został na miejscu aresztowany.

Największym zaskoczeniem interwencji było znalezienie na posesji sprawcy psa z nagrania, który przeżył mimo wielu ran, zdartej sierści.

Z kilkudziesięciu psów uratowanych z tragicznych warunków, pod naszą opiekę trafiło 10. Zwierzęta są zaniedbane, chore, przerażone i niedożywione, a przed nami ciężka pracy, aby zapewnić im wszystko, co niezbędne.

Zwierzęta były trzymane w koszmarnych warunkach, na krótkich łańcuchach, prowizoryczne budy postawione były jedna obok drugiej, brakowało wody, a temperatura sięgała powyżej 30 stopni.

Po wczorajszym dniu nadal bardzo ciężko nam opanować emocję, które wzbudziła wczorajsza interwencja. Ogrom cierpienia tych zwierząt przytłacza.

Wiemy jednak, że nie poradzimy sobie bez Waszej pomocy. Przed nami ogromne koszty związane leczeniem, doprowadzeniem psów do odpowiedniej formy. Zapewne, będzie również potrzebna pomoc behawiorysty, poszukiwanie odpowiedniej opieki. Błagamy Was w imieniu tych istot o wsparcie, które pomoże nam również w kolejnych interwencjach.

Pomogli

Ładuję...

Wsparły 94 osoby
5 220 zł (26,1%)
Brakuje jeszcze 14 780 zł
Adopcje