Uratowane labradory z pseudohodowli

Zbiórka zakończona
Wsparło 371 osób
4 020 zł (125,63%)

Rozpoczęcie: 13 Czerwca 2018

Zakończenie: 13 Lipca 2018

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

W pseudohodowli gotował sukę ze szczeniakami – potrzebne wsparcie

Kawice (pow. legnicki)

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt podjął interwencję w pseudohowli labradorów. Inspektorzy po dotarciu na miejsce oniemieli - w ponad trzydziestostopniowym upale, młoda suczka została uwięziona w skrzyni zbitej z płyt OSB, bez wentylacji oraz bez dostępu do wody... Nad nią wisiała lampa dogrzewająca (!) a przy niej leżało 10 szczeniąt... Psy się dosłownie gotowały w wysokiej temperaturze, która sięgała 50 stopni. 

W miejscu hodowli zrobionej ze starej świniarni znajdowały się też dwie inne suki i pięć szczeniąt, kolejne bez dostępu do wody. Obok nich, jeszcze gorszy widok. Ogromna ilość drobiu, duża część z kur była już padła, a inne zjadały zwłoki swoich współtowarzyszy. Rolnik, prowadzący gospodarstwo i pseudohodowlę, na swoje wytłumaczenie powiedział tylko tyle, że zapomniał (!) poić i karmić ptactwa przez kilka dni. Osoba zajmująca się drobiem przez trzy dni znajdowała się w stanie silnego upojenia alkoholowego i nie była w stanie zapewnić zwierzętom minimum egzystencjalnego. 

Sprawcy za znęcanie się nad zwierzętami może grozić do 3 lat pozbawienia wolności oraz nawiązką w wysokości do 100 tys. zł, a także 15-letni zakaz posiadania zwierząt.

Prosimy o wsparcie dla odebranych psów, ponieważ u wszystkich odebranych zwierząt stwierdzono silne zapalenie skóry i kanałów słuchowych, zapchlenie, gigantyczne zarobaczenie, zapalenie gruczołów mlekowych oraz zapalenie pochwy. Odebrane szczenięta, które mogły zostać wydane do adopcji, znalazły bardzo szybko wspaniałe domy. Pod naszą opieką pozostały trzy suczki oraz 10 kilkudniowych szczeniąt, które za około 6 tygodni będą gotowe do adopcji.

Prosimy również o wsparcie finansowe, które pomoże nam pokryć koszty koniecznych zabiegów medycznych i leczenia. Uratowane psy bardzo potrzebują wsparcia rzeczowego i finansowego!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
8 aktualnych zbiórek
46 zakończonych zbiórek
Wsparło 371 osób
4 020 zł (125,63%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość