Zbiórka świąteczna dla fundacji Kundellos na ...

Krzysztof Karczewski
organizator skarbonki

Hej ho,

Pomoc bezdomnym zwierzakom stała się już naszą coroczną świąteczną tradycją. Nie inaczej będzie w tym roku. Co chciałbym Wam zaproponować dzisiaj, to bardziej celowana forma pomocy – dedykowana najmłodszym podopiecznym fundacji Kundellos (kundellos.pl), zajmującej się m.in. opieką nad szczeniętami - od tych maleńkich, parotygodniowych, po młodziaki do 1-go roku życia.

Do Schroniska w Józefowie koło Legionowa, któremu pomagaliśmy w ostatnich latach, ciągle przybywają szczenięta: starsze i młodsze. Zadaniem fundacji jest kojarzenie szczeniąt z najlepszymi domami, tak by żadne z psich dzieci nie utknęło w schronisku na zawsze. Szczenięta giną w tłumie józefowskich sierot... i to dosłownie. Pobyt w schronisku dla takich małych znajd może oznaczać rychłą śmierć – choroby wirusowe czy zakaźne dla szczeniaków bez odporności, często zachudzonych, zawszonych i ogólnie będących w słabej kondycji zbierają swoje żniwo. Dlatego tak istotne jest jak najszybsze zapewnienie szczeniakom Domów Tymczasowych, gdzie mają bezpieczne warunki, własne miejsce, pełną miskę i porcje czułości. To jest szansa dla zwierzaka na naukę życia z człowiekiem i innymi zwierzętami, w prawdziwym domu; to szansa na lepsze życie i większe prawdopodobieństwo szczęśliwej adopcji.

Dom Tymczasowy to tylko  przystanek na drodze do nowego, stałego domu, a wspaniałe Wolontariuszki z fundacji robią wszystko by ten pobyt był jak najkrótszy. Sami też prowadzimy z moją żoną Emilią dom tymczasowy dla małych szczeniąt. Mamy na koncie już 16 udanych adopcji – nie ma większej nagrody niż znalezienie pełnego miłości domu dla psa, który miał gorszy start

Sposób na pomaganie zwierzętom jest bardzo prosty. Zwierzęta domowe, takie jak psy czy koty – ofiary porzucenia oraz innych form znęcania się nad nimi przez ludzi – po kontroli weterynaryjnej i na czas leczenia oraz rehabilitacji trafiają bezpośrednio pod opiekę wolontariuszy w domach tymczasowych. Chcemy, by do czasu adopcji przebywały w ciepłych, domowych warunkach. Chcemy dać im czas i opiekę, by mogły znaleźć nowe stałe domy adopcyjne.

Z ofiarności darczyńców finansowane są wyżywienie oraz opieka weterynaryjna. Jeżeli możesz pomóc, wrzuć grosza do skarbonki. Nie ma znaczenie ile, każda złotówka się liczy.

A tu trochę fotek naszych szczeniaczków

Krzysztof Karczewski

Krzysztof Karczewski

Krzysztof Karczewski

Krzysztof Karczewski

A może chcesz zaadoptować szczeniaka? Najświeższe informacje o dostępnych adopcjach:  

https://www.facebook.com/szczeniakizjozefowa/

Wsparli

10 zł

E.J.

Na zdrowie 🐕🐩🦮🐕‍🦺🐶
150 zł

Anonimowy Pomagacz

5 zł

Ewa Jadach

Brawo za waszą działalność 👍❤
75 zł

Ada

Żeby choć trochę dzięki temu waszym niezłomnym działaniom było łatwiej <3
X zł

Katarzyna

Miłości i kochających domów!
50 zł

Zupa pomidorowa

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do fundacji:
69%
690 zł Wsparło 17 osób CEL: 1 000 ZŁ