PILNE❗️Walczymy, aby 84 psy nie trafiły do Radys❗️

Zbiórka zakończona
Wsparło 1 231 osób
52 035 zł (104,07%)

Rozpoczęcie: 31 Grudnia 2019

Zakończenie: 30 Stycznia 2020

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.
07 Stycznia 2020, 13:12
Uratowane mordki.

Wszystkie  psy tj.78 zostały zaadoptowane przez TOZ Augustów i TOZ Suwałki na dzień 31.12.2019 i przebywają w dalszym ciągu w Sonieczkowie w wydzierżawionych kojcach. Do dzisiaj czyli w ciągu 7 dni znalazło DS i DT 9 piesków , tak więc na stanie obu TOZ-ów jest 69 psów. Dięki Państwa pomocy mamy środki na zabezpieczenie karmy.  Serdecznie dziękujemy.

Pokaż wszystkie aktualizacje

02 Stycznia 2020, 12:12
[Aktualizacja]

Rysiu jest pieskiem, który również przyjechał z Radys. Dla niego powrót do Radys to pewna śmierć. Wielkością jest pomiędzy małym a średnim pieskiem. Był dziki, przerażony i na początku gryzł i uciekał. Często psy w takim stanie przyjeżdżają z Radys. Teraz już jest oswojony. I to już zupełnie inny piesek, ale jeszcze potrafi bać się, gdy dużo dzieje się obok niego.

Potrzebuje domu doświadczonego i cierpliwego. Ale warto zainwestować swoją miłość w Rysia, bo wiadomo, że wszystkie Ryśki to fajne chłopaki.  :)

Wykastrowany, zaszczepiony.
Kontakt w sprawie adopcji: 505-170-602

Błagamy o udostępnienia! Musimy coś zrobić. Piszcie do gminy Jedwabne. Protestujcie! Może opamiętają się!

Ta właśnie gmina wybrała w przetargu Radysy jako schronisko, które będzie odbierało od nich psy! Jedynym argumentem branym pod uwagę były koszt utrzymania psa. A to oznacza, że 80 psów od nas, czyli z Sonieczkowa, będzie zabrane i przekazane Radysom. Niczym nic nieczujące przedmioty! Nic nieznaczące przedmioty.  Te psy już były kiedyś w Radysach. Odebraliśmy je w katastrofalnym stanie. Przerażone, zaniedbane, zrozpaczone. U nas doszły do siebie. Teraz mają znowu wrócić w to straszne miejsce! 😭

Radysy - tak wygladą to miejsce...


A oto skazane psy: Olo. Porucznik. Brooklyn. Selena. Goja. Frotka. Wiewiórka. Filip. Pluto. Eustachy. Piorun. Baks. Niko. Otis. Morel. Amor. Luna. Sweety. Teodor. Roki. Kania. Woźna. Blaki. Jogi. Mumcia. Darwin. Cezar. Sprinter. Dina. Nocka. Naddy. Pchelka. Albert. Drops. Porucznik. Galgan. Harnas. Sid. Kalia. Rolka. Bruce. Maks.

Nie, nie nie❗️Będę krzyczeć w niebogłosy. Jak tak można? Gmina Jedwabne zabiera 80 psów z Sonieczkowa do Radys❗️ Bo taniej... Psy, które w Sonieczkowie odzyskały wiarę w człowieka, mają wrócić do miejsca, które je złamało?! O tym, że psy mają opuścić dotychczasowy azyl dowiedzieliśmy się dzień wcześniej, po południu...

Tak wygląda sytuacja. Radysy dały rażąco niską cenę, że 84 psy mają wrócić do tej mordowni.   Psów nie wydamy na zmarnowanie. Ale prosimy Państwa o pomoc w utrzymaniu.  Dla tak małej, lokalnej organizacji, to wyzwanie ponad nasze siły. Liczymy na Państwa pomoc.

Protest wolontariuszy przed wydaniem psów

Pamiętam jak w marcu 2016 roku 58 wystraszonych mordek przyjechało z Radys.  Bruce, Rolka, Goja i mogę tak wymieniać wszystkie. Zapchlone, zarobaczone, zdziczałe. 40 miesięcy pracy nad tymi psami i nad 284 psami odłowionymi w ciągu 48 miesięcy dały efekt. Psy ufają, a z tych 58, które dotarły w strasznym transporcie... W wymiocinach z łoju, bo karmione są w Radysach odpadami mięsnymi.

Obecnie w schronisku przebywa 18 psów. Reszta wyadoptowana. Łącznie  psów z gminy Jedwabne było 58 plus 284, które były odławiane wyadoptowano 265 psów.  To wielka praca wolontariuszy i pracowników schroniska, a gmina Jedwabne żadnego udziału w tym nie miała. Na stronie gminy Jedwabne nie ma żadnego psa ze schroniska, żadna ze szkół nigdy nie zrobiła zbiórki na te psy. Nigdy. 

Psy nie mają żadnego wsparcia ani w mieszkańcach, ani w pracownikach. Prosimy Państwa o pomoc. Nie wydamy psów do Radys. Ale potrzebujemy wsparcia!

Wsparło 1 231 osób
52 035 zł (104,07%)