Adoptuj osiołka razem z RailMe.com!

Maniek
organizator skarbonki

Ma Niek

Zapraszamy Was do udziału w nietypowej akcji charytatywnej – razem z RailMe adoptuj osiołka Fuziego z  Fundacji Człowiek Dla Zwierząt !

Zacznijmy od początku. Kilka dni temu odezwał się do mnie mój serdeczny druh Maniek (znany również w środowisku pokerowym Cladarth) i zaczął mi opowiadać o pewnej dziewczynie, Wioletcie, która w Łętkowicach pod Krakowem prowadzi schronisko dla uratowanych zwierząt. Pod swoją opieką ma ona około 200 psów, 16 koni i... osiołka. Gdy tylko Maniuś zaczął o tym opowiadać i pytać mnie, czy jako środowisko pokerowe możemy jakoś pomóc i co sądzę o tym pomyśle, od razu wypaliłem - "Stary, adoptujmy tego osiołka! Przecież to idealny pomysł dla nas, pokerzystów!". I się zaczęło...

Ma Niek

Przez kilka kolejnych dni staraliśmy się zebrać jak najwięcej informacji o tym, jak możemy pomóc fundacji w utrzymaniu osiołka. Maniek wisiał na telefonie, rozmawiał z osobami ze schroniska, zaczął się nawet interesować... dietą osłów! Przemyśleliśmy sprawę i dzisiaj prezentujemy Wam naszą propozycję. Osiołek Fuzi ma 15 lat i dość ciężkie życie za sobą. W 2015 roku wylądował w Fundacji, po tym, jak przez wiele lat pracował w domu pomocy społecznej przy obwożeniu dzieci. Ośrodek ten jednak zamknięto, a Fuzi miał wylądować u handlarza, a następnie (najprawdopodobniej) w rzeźni. Uratowano go i obecnie mieszka sobie spokojnie w Łętkowicach, a za kumpla w stajni ma kucyka Smerfa, który ma już swojego stałego opiekuna. W ciepłych miesiącach roku Fuzi lata sobie po polu i wcina trawkę, ale w okresie zimowym trzeba łożyć na jego utrzymanie. Fundacja ma bardzo wielu podopiecznych i - jak to bywa w tego typu instytucjach - pieniędzy na wszystkie potrzeby nigdy nie jest za dużo. Fuziemu przyda się na zimę kilka ton siana, parę worków marchewki czy jabłek, co jakiś czas potrzebna jest też wizyta kowala czy weterynarza. Miesięczne koszty utrzymania to około 500-600 zł.

Ma Niek

Postanowiliśmy więc zorganizować akcję i namówić do udziału w niej Czytelników RailMe, fanów pokera, polskich pokerzystów i wszystkich tych, którzy będą chcieli nas wesprzeć w zebraniu kasy dla Fuziego na przetrzymanie do wiosny. Chcemy razem z Wami objąć osiołka Fuziego naszym patronatem i zebrać przynajmniej 3.000 zł na jego utrzymanie przez następne pół roku. Oczywiście jeśli zbierzemy taką kwotę, to będziemy mogli zbierać pieniądze dalej, bo Fundacji Człowiek dla Zwierząt przydadzą się z pewnością na innych podopiecznych.

 

Wsparli

30 zł

Paweł

50 zł

Andrzej Damaske

30,73 zł

Falcon

Kocham JD <3
50 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Muniek

50 zł

BQ

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do fundacji:
202%
6 080 zł Wsparło 85 osób CEL: 3 000 ZŁ