Uciekła z pseudohodowli. Czeka na ratunek

Zbiórka zakończona
Wsparło 48 osób
1 802 zł (100,11%)

Rozpoczęcie: 22 Lutego 2018

Zakończenie: 1 Kwietnia 2018

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Ta suka wiele w życiu przeszła. Zagłodzona i w stanie skrajnego wycieczenia służyła człowiekowi za maszynką do rozmnażania. Jedno jest pewne, iż dzień w którym się zagubiła właścicielowi, był dla niej dniem, w którym zyskała szansę na nowe życie…

Gdy zwierzę trafiło pod naszą opiekę, było dramatycznie niedożywione i zaniedbane.  Lekarze zgodnie orzekli: stan suki wskazuje na silne wycieńczenie organizmu. Zwierzę jest  bardzo mocno wychudzone, ma wystające i policzalne kości żeber, wyraźne guzy biodrowe, minimalną ilość tkanki tłuszczowej i zaniki mięśniowe… To wszystko oznaczało, że pies potrzebował natychmiastowego ratunku. Każdy dzień był zagrożeniem jej zdrowia i życia. W dodatku suka miała ropomacicę. Trzeba było szybko przeprowadzić zabieg sterylizacji.

Badania krwi jakie przeprowadzono natychmiast po zabezpieczeniu zwierzęcia potwierdziły jej dramatyczny stan: suka miała anemię i silną leukopenię, również pozostałe współczynniki były niezgodne z normami dla zdrowych zwierząt. Lekarze potwierdzli pisemnie zły stan suczki.

Nie wiadomo jak długo trwał jej dramat, ale znaleziona przez przypadkową osobę trafiła pod opiekę naszego stowarzyszenia. Z kolei właściciel złożył zawiadomienie na nas, że ukradliśmy jego psa, pomimo tego, iż to on powinien ponieść konsekwencje za zagłodzenie psa. Póki co suczka przebywa w bezpiecznym miejscu. Pragniemy o nią walczyć w sądzie, aby nigdy nie wróciła do rąk swojego oprawcy – właściciela. Dlatego potrzebujemy Waszej pomocy. Koszty leczenia wyniosły ok. 700 zł, zabieg sterylizacji - 300 zł. Do tego doszedł transport psa do domu tymczasowego w kwocie 300 zł. Czeka nas jeszcze walka w sądzie, która będzie dla nas dodatkowym kosztem. Musimy wpłacić kwotę 500 zł dla osoby, która poprowadzi sprawę karną i będzie nas reprezentować w sądzie.

Pomóżcie nam ukarać człowieka, który znęcał się nad tą bezbronną sunią.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
1 aktualna zbiórka
55 zakończonych zbiórek
Wsparło 48 osób
1 802 zł (100,11%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość