Kilkadziesiąt zwierząt w stanie agonalnym - jedna z najgorszych interwencji w naszym życiu

Zbiórka zakończona
Wsparły 592 osoby
20 211 zł (101,05%)

Rozpoczęcie: 7 Marca 2019

Zakończenie: 7 Czerwca 2019

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Dziś prowadzimy interwencję na terenie gospodarstwa przy rzeźni. Dotarły do nas makabryczne fotografie i filmy pokazujące, w jakich warunkach żyją zwierzęta. Jest tam około 20 koni, niektóre chore, poranione. Trzymane są w tragicznych warunkach. Chcemy je odebrać. Właśnie ruszamy na miejsce z policją i potrzebujemy pomocy.

Od jakiegoś czasu dochodzą do nas informacje o tym, iż do jednej rzeźni na południu kraju mogą być dowożone zwierzęta chore. Od kilku dni tj. od 2 marca wraz z Fundacją "Pańska Łaska", związaną z dobrostanem koni, zajmujemy się zgłoszeniem niewłaściwych warunków bytowania zwierząt w gospodarstwie przy jednej z rzeźni. Tam, z obawy przed kontrolami weterynaryjnymi, mają trafiać zwierzęta w złym stanie, a następnie mogą być przekazywane na ubój. Informacje te potwierdziliśmy za pomocą fotografii i filmów. Są też krowy w liczbie ok. 30 sztuk. Niektóre nie wstają. Powinny zostać uśpione w sposób humanitarny, a jednak czekają. Prawdopodobnie na ubój. Zwierzęta te na stan sprzed kilku dni - nie są zabezpieczone weterynaryjnie. Dopiero po kontroli pojawia się lekarz.

Utrzymywanie zwierząt w takich warunkach jest znęcaniem się nad nimi i naruszeniem art. 6 ust. 2 pkt 10. Jeżeli będą podstawy, chcemy po dokonaniu kontroli warunków utrzymania zwierząt, odbierać te, którym dalsze przebywanie zagraża utracie zdrowia lub życia. Są z nami także inspektorzy Polskiego Związku Hodowców Koni, którzy mają prawo oceniać dobrostan tych zwierząt.

Transporty zwierząt podjętych z interwencji są bardzo kosztowne.

Potrzebujemy pomocy w ratowaniu zarówno koni, jak i krów. W tym gospodarskie jest ponad 50 zwierząt. W minionym roku odebraliśmy ich kilkadziesiąt. Koszty ich leczenia i utrzymania są ogromne - dlatego prosimy o wsparcie.

Środki z tej zbiórki pokryją koszty dzisiejszej interwencji, jak i utrzymania zwierząt gospodarskich oraz ich leczenia.

Dziękujemy za każde wsparcie...

Pomogli

Ładuję...

Organizator
7 aktualnych zbiórek
40 zakończonych zbiórek
Wsparły 592 osoby
20 211 zł (101,05%)