Na ratunek dla białego, głuchego psa

12 dni do końca
Wsparły 24 osoby
1 010,56 zł (20,62%)
Brakuje jeszcze 3 889,44 zł
Adopcje

Rozpoczęcie: 24 Listopada 2022

Zakończenie: 22 Grudnia 2023

Godzina: 22:22

Nie mamy dwóch serc, jednego dla zwierząt i jednego dla ludzi. Albo mamy serce, albo go nie mamy.

Alphonse de Lamartine

Poznajcie Lalka, białego, cudownego psa, który nie ma szczęścia do ludzi.

Lalek ma pecha, od początku swojego życia trafia w niewłaściwe miejsca. Ktoś powołał go na świat, następnie sprzedał. Tym sposobem rozpoczyna swoje marne życie u boku człowieka, który znęca się nad zwierzętami i mocno nadużywa alkoholu. Szczęście w nieszczęściu psa ratuje jego inteligencja, postanawia zwiedzać okoliczne miasteczko na własną rękę - dzięki temu dojada i udaje mu się przetrwać ciągi alkoholowe właściciela.

Wierny pies wraca do swego pana, czasem sam, czasem podwieziony przez policję. W końcu ktoś zawiadamia Fundację, że na posesji są inne zwierzęta, które nie miały możliwości samodzielnego wydostania się z klatek. Płacą najwyższą cenę - cenę utraty życia.

Lalek i ogrom różnorodnego ptactwa trafiają pod naszą opiekę. Zgłasza się osoba, która wydaje się być idealnym opiekunem dla Lalka. Zabiera go do swojego domu. Niestety nie ma tu szczęśliwego zakończenia. Coś nie wypaliło, nie pyknęło tak jak trzeba. Nie radzi sobie z opieką nad psem.

On znów ze złamanym sercem wraca do kliniki. Załamujemy ręce. Nie przejawia żadnych ze wspomnianych przez opiekunkę zachowań.

Trafia do hotelu u behawiorysty, który wypowiada się o psie w samych superlatywach. Jest to mądry, młody, energiczny pies, który potrzebuje świadomego opiekuna

Problem w tym, że ten hotel kosztuje nas za sam pobyt co miesiąc 1000 złotych! Nie stać nas na takie wydatki, ale to była jedyna szansa na uniknięcie schroniska. Dodatkowo Lalek otrzymuje specjalistyczną - hipoalergiczną dietę, zatem do podstawowych kosztów miesięcznych dochodzi kolejne 300 zł

Tak poważne stałe obciążenie finansowe powoduje, że musimy odmawiać pomocy innym zwierzętom.

Błagamy Was o wsparcie na hotel, profilaktykę i karmę dla Lalka oraz pomoc w znalezieniu domu stałego bądź tymczasowego.

Lalek najchętniej zamieszka u osoby mającej doświadczenie z psami TTB. Obecnie mieszka z suniami, z którymi dobrze się dogaduje. Ze względu na gabaryty i aktywne usposobienie szukamy domu bez małych dzieci. Założona w zbiórce kwota przynajmniej na chwilę pozwoli nam zapomnieć o problemie i mamy nadzieję, że zabezpieczy Lalka do czasu adopcji. 

Pomogli

Ładuję...

12 dni do końca
Wsparły 24 osoby
1 010,56 zł (20,62%)
Brakuje jeszcze 3 889,44 zł
Adopcje