Jeże - jesteś nadzieją dla tych malutkich istotek!

Zbiórka zakończona
Wsparło 540 osób
6 259 zł (104,31%)

Rozpoczęcie: 12 Sierpnia 2017

Zakończenie: 12 Września 2017

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Jeżurkowo Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt w Skierdach pod Warszawą działa od  2011 roku. Choć specjalizuje się w jeżach, zdarza się, że opiekunowie w ośrodku ratują również wiewiórki, zające, a nawet nietoperze. Na przestrzeni siedmiu lat udało się uratować i zwrócić wolność kilkuset dzikim zwierzętom, co wydaje się  niezłym wynikiem, bo Jeżurkowo funkcjonuje wyłącznie dzięki darowiznom osób prywatnych.

Dzięki rosnącej popularności ośrodka udało się coś wyjątkowego - wiosną tego roku, dzięki ofiarności setek Darczyńców, wybudowano szpital dla jeży. Teraz osierocone jeżowe oseski  oraz dorosłe ranne i chore jeże mają zapewnione lepsze warunki.

Jednak medal ma zawsze dwie strony. Do Jeżurkowa przywożone są jeże z całego kraju, a ich liczba bije wcześniej nie notowane rekordy. W ośrodku przebywa jednocześnie nie mniej niż 80 zwierząt. Brakuje środków nie tylko na wyposażenie nowego szpitala, ale także na utrzymanie i leczenie jeży. 

 

Jeżurkowo potrzebuje wsparcia w najtrudniejszym, letnim okresie, kiedy potrzebujących pomocy  zwierząt jest najwięcej. Odchowane młode jeże i wyleczone, dorosłe muszą zostać uwolnione przed nastaniem chłodów, aby bezpiecznie zahibernowały się i przetrwały zimę.  Dzikie zwierzęta liczą na Was.

Pomogli

Ładuję...

Wsparło 540 osób
6 259 zł (104,31%)