Uratowany przed okrutną właścicielką - nauczycielką przyrody

Zbiórka zakończona
Wsparło 511 osób
4 842 zł (284,82%)

Rozpoczęcie: 8 Maja 2018

Zakończenie: 3 Czerwca 2018

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt odebrał konającego psa nauczycielce przyrody i jej agresywnemu synowi. Niech śmieć zdycha - takimi słowami właściciel pożegnał się z czworonogiem.


Pies został zauważony przez lokalne działaczki na rzecz zwierząt, które zwróciły się do najrozmaitszych organizacji z prośbą o pilną pomoc dla psa – jednakże owa nie nadeszła. Zarząd naszego inspektoratu podjął decyzję o podjęciu interwencji na terenie województwa śląskiego, gdyż najważniejsze w tej sprawie było życie Bono.

Podczas odbioru syn właścicielki psa życzył mu szybkiej śmierci oraz groził inspektorom odwetem za odebranie zwierzęcia. Zapomniany husky żył bez wody i pokarmu, w brudnym i zarośniętym kojcu, całkowicie zapomniany przez świat. Kojec Bono znajdował się zaraz przy wielorodzinnych budynkach mieszkalnych lecz NIKT z sąsiadów nie zareagował - znieczulica ludzka nie zna granic…

Odebrany w dramatycznym stanie pies został przewieziony do kliniki weterynaryjnej, gdzie jego zły stan został tylko potwierdzony. W nocy wykonano szereg badań, które prócz długotrwałych i przewlekłych zaniedbań, wykazały również znaczne wychudzenie oraz odwodnienie psa. Bono był po prostu głodzony!

Psiak cierpi na nużycę, zaawansowaną grzybicę skóry i uszu powikłaną bakteryjnie, guza jądra, robaczycę oraz skrajne wychudzenie. To niestety może nie być wszystko, gdyż na pozostałą część wyników badań czekamy... 

Psiak przebywa obecnie na leczeniu stacjonarnym, gdzie będzie diagnozowany i leczony przez kolejne minimum dwa tygodnie. Przed huskym długa walka o jego zdrowie, którą razem z Wami pomożemy mu wygrać.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
10 aktualnych zbiórek
43 zakończone zbiórki
Wsparło 511 osób
4 842 zł (284,82%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość