Ratujemy życie maltretowanych i głodzonych zwierząt!

Zbiórka zakończona
Wsparło 160 osób
5 780 zł (19,26%)

Rozpoczęcie: 9 Kwietnia 2021

Zakończenie: 1 Czerwca 2021

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

W ciągu 3 ostatnich lat wykonaliśmy 17533 interwencji! Jest to ogromna, wręcz tytaniczna ilość pracy setek wolontariuszy i pracowników OTOZ Animals w różnych placówkach na terenie Polski. 

Tylko w roku 2020 podczas interwencji dotyczących niehumanitarnego traktowania zwierząt odebraliśmy 2482 czworonogi. Były to zwierzęta potrzebujące natychmiastowej pomocy lub takie, których pozostawienie na miejscu groziło  utratą zdrowia lub nawet życia. 

Na zdjęciu Śnieżynka, zaledwie roczna suczka odebrana podczas jednej z naszych zimowych interwencji.

OTOZ Animals codziennie otrzymuje dziesiątki zgłoszeń dotyczących znęcania się nad zwierzętami.  Nasi inspektorzy bardzo często interweniują od rana do wieczora ratując wiele żyć.

Staruszek Fuksik uwolniony z ciężkiego łańcucha po 15 latach wegetacji.

Lisek - malutki psiak, który służył jako "żywy alarm" pilnując opuszczonego gospodarstwa.

Suczka przetrzymywana dwa lata na uwięzi, żywiona starym chelebem, od święta ziemniakami. Jest już bezpieczna pod naszą opieką.

Nasze interwencje dotyczą psów- tak zwanych "burków łańcuchowych", kotów jak i koni oraz zwierząt gospodarskich. Ogromna potrzeba opieki nad tymi ostatnimi była przyczyną powstania Rogatego Rancza OTOZ Animals w Bojanie koło Gdyni gdzie zwierzęta takie jak: konie, kozy, krowy, owce i wiele innych gospodarskich zwierzaków znajduje bezpieczne schronienie. Większość z nich zabrana została z okropnych warunków, nierzadko były głodzone czy bite. Poniżej zdjęcie April, która została uratowana od śmierci głodowej przez inspektorów OTOZ Animals. To zaledwie jedna z wielu naszych podopiecznych.

Na swojej drodze spotykamy zwierzęta, które są głodzone, bite, przetrzymywane bez schronienia albo rozmnażane wyłącznie dla zysku. 

Kot na uwięzi- Ines, odebrana agresywnemu właścicielowi przez naszych inspektorów.

Megi - szczeniaczek, którego los był przesądzony - miała trafić na łańcuch. Jest już bezpieczna pod naszą opieką.

Kotka Iwonka trafiła do Schroniska OTOZ Animals w Starogardzie Gdańskim z powikłaniami kociego kataru, przeszła operację usunięcia oka. Czeka na nowy dom.

Skrajnie wychudzona Mia uratowana przez inspektorów OTOZ Animals w Gliwicach.

Wszystkie zwierzęta na zdjęciach zostały przez nas odebrane zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt.

Niestety środki wyczerpują się w zastraszającym tempie! 
- potrzebujemy pokrywać stałe opłaty ogrzewania budynku, gdzie utrzymywane są zwierzęta. To koszt ekogroszku, a także energii elektrycznej, różny w zależności od pory roku;
- każde uratowane zwierzę to kolejne koszta medyczne, te mniejsze, jak zwykłe leki odrobaczenia, suplementy oraz te większe takie jak operacje czy nawet tak jak ostatnio wózek dla sparalizowanego psiaka,  który mogliśmy już nabyć dzięki pomocy ludzi dobrej woli); 
- interwencje i opieka weterynaryjna to także ogromne koszty związane z paliwem do samochodów - tych wiozących zwierzęta na badania jak i tych, którymi inspektorzy jeżdżą na interwencje. 

Prosimy Państwa o wsparcie, abyśmy mogli dalej sprawnie przeprowadzać jak najwięcej interwencji. Dzięki tej zbiórce uratujemy więcej potrzebujących zwierząt!

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals

Organizacja Pożytku Publicznego

KRS 0000069730

 www.animalsi.pl.

Pomogli

Ładuję...

Wsparło 160 osób
5 780 zł (19,26%)