Przeciekający dach, zerwane zadaszenia, rozwalone przęsła - zbiórka na remont w azylu dla bezdomnych zwierząt

Wsparło 37 osób
2 176 zł (54,4%)
Brakuje jeszcze 1 824 zł
Adopcje

Rozpoczęcie: 8 Maja 2022

Zakończenie: 31 Sierpnia 2022

Godzina: 23:59

Już sporo osób nas zna i wie, że prowadzimy azyl dla bezdomnych psów. Nasz azyl jest mały w porównaniu do wielu schronisk w Polsce, bo możemy mieć maksymalnie kilkanaście psów. Ale staramy się zadbać o naszych podopiecznych jak tylko potrafimy najlepiej.

Oczywiście nie zastąpimy im domowego ciepła, czasu spędzonego na zabawie czy wspólnego leniuchowania na kanapie, ale zapewniamy im godne minimum. Tego minimum nie tworzymy sami, działamy dzięki pomocy wielu osób. To dzięki wsparciu darczyńców i wolontariuszy możemy ratować bezdomne zwierzęta. Po raz kolejny zwracamy się do Was z prośbą o pomoc.

W tym roku planujemy zrobić w naszym azylu drobne remonty. Plany na tegoroczne prace wakacyjne to:

1. Podział magazynku karmy.

Chcemy wydzielić w nim jedną część i podzielić ją na dwa boksy. Miejsce ma służyć zimą starszym lub schorowanym psom, szczeniakom lub psom z krótką sierścią bez podszerstka. W tym roku w mroźne noce zamykałyśmy tam staruszkę Arię, Dianę czy Czitosa. Ale poukładane legowiska między workami z karmą, puszkami, naszymi ubraniami czy smyczami sprawiały wiele trudności. Chcemy wyporządzić to pomieszczenie i wstawić tam panele ogrodzeniowe, które stworzą dwa duże i wygodne boksy.

2. Naprawa dachu magazynku.

Niestety wietrzna wiosna przyniosła sporo szkód. Papa na dachu naszego magazynku, który częściowo będzie też zimową chatką dla psów oderwała się w kilku miejscach i do środka leje się woda. Musimy to naprawić, zanim dziury zrobią się większe.

3. Ochrona przed wiatrem i słońcem.

W dużym kojcu kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt razy w roku naprawiamy prowizoryczny daszek zrobiony z reklamowych bannerów z odzysku. Żmudna to i dołująca praca, czasem dwa razy w ciągu dnia naprawialiśmy porozrywane plandeki. Chcą uniknąć kolejnych syzyfowych prac, chcemy zrobić tam porządny daszek, który osłoni psy przed deszczem, wiatrem i słońcem.

4. Furtka do wybiegów.

W ubiegłym roku udało nam się podzielić łąkę na większe i mniejsze wybiegi. W dwóch małych wybiegach brakuje furtek. Mogą tam przebywać jedynie duże psy, gdy wejście zastawimy ruchomym przęsłem. Najzwyklejsza normalna furtka umożliwi wszystkim psiakom wejście na wybieg.

Koszty całego remontu szacujemy na ponad 4 tysiące złotych. W głębi serca wierzymy, że do końca jesieni wszystkie zaplanowane remonty będą zakończone. Ale żeby osiągnąć założony cel, potrzebujemy Waszej pomocy. Bez Waszego wsparcia nie jesteśmy w stanie zrobić nic. Już nie raz pokazaliście, że los bezdomnych zwierząt jest dla Was równie istotny jak dla naszych wolontariuszy.

Bardzo prosimy Was o wsparcie naszych działań. Stowarzyszenie utrzymuje się głównie z darowizn ludzi o dobrych sercach, którzy pragną czynić dobro razem z nami. Każda wpłata jest dla nas bardzo ważna. Za każdą formę pomocy serdecznie dziękujemy!

Pomogli

Ładuję...

Wsparło 37 osób
2 176 zł (54,4%)
Brakuje jeszcze 1 824 zł
Adopcje