Czester pies "w typie rasy Shih Tzu". Miał trafić do schroniska po śmierci opiekunki.

Zbiórka zakończona
Wsparło 101 osób
2 856 zł (35,7%)

Rozpoczęcie: 24 Października 2019

Zakończenie: 31 Grudnia 2020

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.
14 Maja 2020, 22:20
Co słychać u naszych podpiecznych.

Dalsze losy Rudej można śledzić na osobej zbiórce https://www.ratujemyzwierzaki.pl/pomocdlarudej

Tutaj będziemy aktualizować leczenie i utrzymanie Czestera z uwagi iż przeszedł pod stałą opiekę Fundacji i nie jest psem adopcyjnym.

13 Listopad 2019
Ruda była kilka dni temu w lecznicy na wizycie kontrolnej, rana po zabiegu wygląda bardzo dobrze, zostały zdjęte szwy.

Wczoraj była kolejna wizyta w lecznicy, podczas której Ruda została zaczipowana i zaszczepiona. 

Relacja Germaine:
"Ruda stała się sunią bardzo radosną, wesołą, wita nas wylewnie, uwielbia jeść i jest ciągle głodna. Panicznie boi się wychodzić na dwór, trzeba ją wynosić. W samochodzie w drodze do lecznicy cały czas się trzęsie, jest spokojna tylko w domu, tu czuje się bezpiecznie."

18 Kwiecień 2020
Kiedy Ruda przeszła w Październiku 2019 zabieg hemimandibulektomii prawostronnej (usunięcia części żuchwy) z powodu ropnego zapalenia prawego trzonu żuchwy z martwicą kości, myśleliśmy że problem został rozwiązany. Sunia czuła się dobrze, ładnie jadła, nie było żadnego wypływu ani brzydkiego zapachu z pyska.

Niestety w Marcu 2020 problem powrócił, pojawił się ropny wypływ i brzydki zapach z pyska. Lekarz podczas wizyty w lecznicy pobrał wymaz na posiew. 

Wynik posiewu wykazał obecność: Streptococcus canis - wrażliwy na większość antybiotyków i Staphylococcus pseudointermediuswrażliwy
na Amikacynę i kwas fusydowy (antybiotyki bardzo trudno dostępne).

Lekarz zalecił wykonywanie u Rudej dwa razy dziennie toalety chorej okolicy Poliseptem do irygacji, po czym przymoczki z DMSO i smarowanie miejscowo Isadermem ( maść z kwasem fusydowem). Niestety te zabiegi wykonywane dwa razy dziennie nie przynoszą na razie pożądanego efektu, więc szukamy innych możliwych rozwiązań, żeby ratować Rudzię.

Wizyta, posiew oraz leki dla Rudej to koszt: 298 zł, fvat nr 9/4/2020.

07 Maj 2020
Ruda była kilka dni temu w lecznicy, Pani Doktor pobrała kolejny wymaz z żuchwy na posiew, żeby zobaczyć jakie bakterie znajdują się na żuchwie i przygotować odpowiedni antybiotyk i autoszczepionkę.

Wizyty i badania Rudej to koszt:

298 zł, fvat nr 9/4/2020
512 zł, fvat nr A1/4/2020

10 Grudzień 2019
Czester stał się ostatnio ospały, osowiały, spał cały dzień, rzadko wychodził na dwór.

Zaniepokojeni pojechaliśmy do lecznicy, okazało się, że staruszek ma niedoczynność tarczycy i musi dostawać hormon tarczycy dwa razy dziennie.

26 Luty 2020
Czesio czuje się bardzo dobrze, ładnie przytył, ma apetyt. Większość dnia przesypia, jest bardzo grzeczny i czysty. Uwielbia głaskanko za uchem, ze szczęścia się wtedy tarza na grzbiecie i prosi o kolejne pieszczoty.

Bardzo dziękujemy Pani Danusi K. za prezenty dla Czesia.

09 Maj 2020
Czester był dzisiaj na wizycie kontrolnej w lecznicy, został zbadany i zaszczepiony. Przy okazji Czesio miał przycięte pazurki, czeka go też strzyżenie.

Bardzo dziękujemy Pani Danusi K. za paczkę z saszetkami Dolina Noteci dla Czesia.

Pokaż wszystkie aktualizacje

09 Listopada 2019, 23:54
Leczenie Rudej i Czestera

03 Październik 2019 Ruda zostala zabrana we wtorek z lecznicy całodobowej do domu, do Fundacji, w szpitalu przebywała tydzień.

Opis ze szpitala:

Kąpiel lecznicza, wycięcie kłaków spod ogona- bardzo brudziła się podczas oddaw ania kału+ probiotyki, lekkie rozw olnienie.
Bardzo silna halitoza, wykonano toaletę jamy ustnej jodopowidonem

Prawa strona żuchwy obnażona od kła do końca dlugości z dziąsła po stronie bocznej i przyśrodkowej -kość żółto-zielona chropowata wygląda na martwicową -zapach gnilny wydzielina żółto zielonkawa.
Dodatkowo na długości ok 15 mm oderwana warga dolna po stronie prawej siekaczy.

Wykonano RTG w premedykacji z powodu podejrzenia nowotworu kości. RTG wykazało ropne zapalenie prawej żuchwy.

Ruda jest obecnie na antybiotyku, dostaje codziennie zastrzyk podskórnie, dodatkowo w domu wykonujemy toaletę jamy ustnej.

Leczenie, badania oraz pobyt Rudej w szpitalu to koszt: 860 zł, fvat nr 2/10/2019.

14 Październik 2019 Ruda była kilka dni temu na wizycie kontrolnej w lecznicy.

Opis z lecznicy:
Suczka na kontrolę, odpadł fragment skóry z okolicy lewej gałęzi żuchwy.
Wczoraj otrzymała ostatni Lincospectin, zapach nadal gnilny ale nie jak na początku.
Przedłużamy Lincospectin do dnia zabiegu.
W domu proszę 2 x dziennie o toaletę Polisept Vet płyn do przemywania ran.
We wtorek zabieg usunięcia fragmentu żuchwy w asyście anestezjologa.

Leczenie Rudej to koszt: 68 zł

15-10-2019 Ruda przeszła poważny zabieg w asyście anestezjologa: Wykonano zabieg hemimandibulektomii prawostronnej (usunięto fragment żuchwy) z powodu ropnego zapalenia prawego trzonu żuchwy z martwicą kosci.

Relacja Germaine:
"Ten zabieg bardzo pomógł naszej Rudej wiewiórce, z pyska już nie śmierdzi, nie leje się ropa, nie boli. Po zabiegu przez kilka dni był problem z jedzeniem, z pyska z boku wypadała karma. Teraz Ruda już sobie doskonale radzi, zjadza błyskawicznie to, co jest w jej misce i biegnie do miski kolegi Duszka. Ruda stała się sunią radosną, ufną, ciągle merda ogonkiem i bardzo broni domu, ujada na gości."

07 Listopad 2019 Zabieg Rudej w asyście anestezjologa to koszt: 1156 zł, fvat numer 11/10/2019.

03 Październik 2019 Czester był wczoraj w lecznicy na konsultacji u chirurga, na najbliższą środę ma umówiony zabieg kastracji z usunięciem moszny z powodu zmiany nowotworowej w jądrze, zabieg uchyłku prostnicy, zostaną również usunięte ruszające się zęby.

Czesio ma problem podczas oddawania kału, bardzo się napina, sprawia mu to ból. Mamy nadzieję, że po zabiegu przestanie cierpieć.

09 Październik 2019 Czester miał na dzisiaj zaplanowany zabieg kastracji i uchyłku odbytu. Zabieg został odroczony ze względu na złe samopoczucie psa.

Czesio wczoraj zwymiotował, w dniu dzisiejszym pojawiła się biegunka. Zabraliśmy Czesia do lecznicy, opis badania:

"Jelita przelewające się, osłuchowo szmer sercowy, temp 39,4st.
W usg zgazowane jelita, prostata znacznie zgazowana z licznymi torbielami.
Podałam wlew dożylny z lekami osłonowymi, p. wymiotnymi, Pyralginę oraz antybiotyk"

Czester po kroplówce dożylnej z lekami osłonowymi poczuł się lepiej, w domu będzie dostawał leki osłonowe oraz antybiotyk podskórnie.

Wizyta, badanie i leki dla Czestera to koszt: 125 zł.
Poprzedni koszt leczenia Czestera to kwota: 449 zł fvat numer 7/10/2019.

14 Październik 2019 Czester miał zaplanowany zabieg kastracji oraz uchyłka odbytu na środę 09.10.2019. We wtorek pies poczuł się źle i trafił do lecznicy, w środę jego stan się bardzo pogorszył, Czester był bardzo słaby, leżący, mało reagujący. 

Relacja Germaine:

"Jeździliśmy z Czesiem od wtorku 08.10.2019 codziennie rano do lecznicy, zostawialiśmy go w szpitalu a wieczorem odbieraliśmy. Pies dostawał kroplówki, antybiotyki i leki osłonowe. Lekarze podejrzewali, że mogły pęknąć torbiele na prostacie. Czesio jest nie kastrowany, przez co jego prostata jest gigantyczna i pełna torbieli, a na jednym jądrze jest nowotwór. Dzisiaj byliśmy z Czesiem ponownie w lecznicy, pobrano mu krew, czekamy na wyniki. Czester czuje się lepiej, już merda ogonkiem i interesuje się otoczeniem"

Leczenie Czestera od dnia 09-10-2019 to koszt: 400 zł.
Poprzednie wizyty, badania i leki to koszt: 449 zł, fvat nr 7/10/2019.

04 Listopad 2019 Czester przeszedł 15.10.2019 zabieg opracowania uchyłka i kastracji z usunięciem moszny w asyście anestezjologa. Usunięto mu również kilka ruszających się zębów. 

Opis badania:
W znieczuleniu ogólnym wykonano zabiegi:
- kastracji wraz moszną. Jądro prawe powiększone, tęgie. 
-opracowania uchyłka odbytu oraz przepukliny przepony miednicy str prawa

Czesio czuje się bardzo dobrze, już się nie męczy podczas oddawania kału, kał oddaje bez problemu.

Leczenie, badania i zabieg Czesia to koszt: 2063 zł, fvat numer 11/10/2019. Możesz pomóc Czesterowi wpłacając dla niego darowiznę:

Pod naszą opiekę trafiła Ruda w typie rasy pomeranian oraz Czester w typie rasy shih tzu. Musieliśmy im PILNIE pomóc i zostaliśmy z długiem na ponad 5.000 zł Musimy szybko spłacić ten dług, aby móc pomagać i leczyć inne pozostałe potrzebujące psy.

Ruda jest młodą suką w typie rasy pomeranian, która bardzo potrzebowała naszej pomocy. Suczka trafiła do nas bardzo wychudzona, nie mogła jeść, pić, nie wstawała, była bardzo osłabiona. Z pyska wydobywał się zapach zgnilizny. 

Wyczuwalny kręgosłup i żebra. Sierść matowa, skóra pokryta żółtymi łuskami - prawdopodobnie łojotokowe zapalenie skóry.  Brak większości zębów, dolne dwa siekacze wybite, wystawały z zamkniętego pyszczka - wyciągnęłam palcami. W górnym łuku zębowym jedyne kły. Warga oderwana od żuchwy - wystaje fragment kości od brody po prawym łuku zębowym w stronę kąta ust. W utworzonej kieszeni między oderwaną wargą a kością żuchwy zbiera się ropa. Psiak bardzo wystraszony bał się na spacerze - nie załatwił się.

Koszt leczenia i zabiegu Rudej: w lecznicy całodobowej: 860 zł
Koszt leczenia i zabiegu usunięcia fragmentu żuchwy: 1088 zł

Czester jest 10-letnim psem w typie rasy shih tsu, który przeszedł pod naszą opiekę. Pies trafił do nas bardzo zaniedbany.

Masywny kamień nazębny, odór z pyska, odsłonięte szyjki zębowe, nieznacznie powiększone ww. chłonne żuchwowe, jama brzuszna miękka i niebolesna. Osłuchowo nieznaczny szmer sercowy, płuca bez zmian. Zaćma w oczach, słaby wzrok i słuch. Uchyłek odbytu na prawej stronie, problem z oddawaniem kału. Znacznie powiększone prawe jądro - w usg liczne kawerny - zmiana najpewniej o charakterze nowotworowym. Silne wylizywanie okolicy prącia, obecnie zaschnięta rana na skórze, napletek bez zmian.  Pobrano krew na badania oraz mocz przez punkcję do badania. Stan Czestera się pogarszał, USG jamy brzusznej wykazało liczne, gigantyczne torbiele na prostacie, które prawdopodobnie pękły. Czester spędził kilka dni w szpitalu, dostawał kroplówki dożylnie, leki osłonowe oraz antybiotyk.

Koszty leczenia Czestera to 2.500 zł:
- kastracji wraz z moszną. Jądro prawe powiększone, tęgie.
- opracowania uchyłku odbytu oraz przepukliny przepony miednicy                          - usunięcia niektórych zębów.

Już nie prosimy, błagamy o pomoc dla tych psiaków. Musieliśmy im PILNIE pomóc i zostaliśmy z długiem na ponad 5.000 zł Musimy szybko spłacić ten dług, aby móc pomagać i leczyć inne pozostałe potrzebujące psy. Z góry dziękujemy za pomoc!

Organizator
12 aktualnych zbiórek
47 zakończonych zbiórek
Wsparło 101 osób
2 856 zł (35,7%)