Niezwykle wrażliwa sunia beagle rozpoczyna nowe - lepsze życie. Pomóż i Ty!

Zbiórka zakończona
Wsparło 12 osób
83 zł (100%)

Rozpoczęcie: 15 Października 2015

Zakończenie: 27 Października 2015

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Z początkiem października schroniskowe mury opuściła czteroletnia, niezwykle wrażliwa sunia beagle. Trafiła do schroniska 2 miesiące temu w bardzo złym stanie. Była bardzo wychudzona, świeżo po porodzie. Pomimo upływu czasu listwy mleczne jeszcze się nie wchłonęły, co pozwala postawić tezę, że w swoim krótkim życiu rodziła wielokrotnie.


Sunia jest po konsultacji ortopedycznej. W przeszłości miała wypadek, bądź ktoś ją pobił o czym świadczą blizny na przednich łapach. Wykonane zostały trzy zdjęcia RTG. Stawy biodrowe oraz staw łokciowy i barkowy prawej przedniej kończyny w normie - nie widać niczego niepokojącego. Wykluczono naderwanie więzadeł etc. Niestety w lewej kończynie przedniej widoczne są zwyrodnienia stawu barkowego oraz łokciowego, co skutkuje delikatną kulawizną. Należy wspierać uszkodzone stawy odpowiednimi preparatami (np. ArthroMax) oraz karmą wzbogaconą o glukozaminę i chondroitynę, ktróre wspomagają regenerację stawów.


Zalecono również kąpiele środkiem antybakteryjnym oraz antygrzybicznym 2 razy w tygodniu ze względu na widoczne podrażnienia na podbrzuszu. Za ok 1-2 miesiące (sunia niedawno była sterylizowana) zalecono usunięcie  listw mlecznych bądź ich części - do oceny przed zabiegiem. Toczymy również bój ze stanem zapalnym uszu oraz spojówek.


Sama sunia choć początkowo nieufna, po kilku minutach wtula się w człowieka i domaga uwagi i pieszczot. Na spacerach zaangażowana w tropienie oraz gonitwy z innymi czworonogami. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami przychylimy jej nieba oraz znajdziemy najwspanialszy dom pod słońcem.
 

W imieniu naszym oraz suni zwracamy się z prośbą o pomoc w: 

- opłaceniu opieki weterynaryjnej w zakresie badań, konsultacji, zabiegów, wdrożonej kuracji antybiotykowej

- zakupie odpowiednich preparatów oraz karmy wspomagającej uszkodzone stawy. 

Za całe dobro, które od Was płynie - DZIĘKUJEMY!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
0 aktualnych zbiórek
5 zakończonych zbiórek
Wsparło 12 osób
83 zł (100%)