Nadzieja dla katowanych i zaniedbanych zwierząt. Wspólnie stwórzmy im kochający dom❗️

Wsparło 3 508 osób
140 097,30 zł (28,01%)
Brakuje jeszcze 359 902,70 zł

Rozpoczęcie: 8 Lutego 2020

Zakończenie: 31 Grudnia 2023

Godzina: 23:59

21 Czerwca 2022, 11:44
Postępy prac w domu dla zwierząt! ❤️‍

Galipujaca informacja nieco pokrzyżowała nasza plany o zakończeniu remontu nowego Ośrodka DIOZ w 2021. Mimo to, dzięki Waszemu wsparciu, dom dla zwierząt jest już w stanie surowym / zamkniętym! Mamy nowy dach, okna, instalacje wodną, kanalizacyjną i elektryczną! To setki tysięcy złotych, którzy przeznaczamy na stworzenie w Polsce czegoś wyjątkowego! Czegoś, czego nikt jeszcze na oczy nie widział. Mamy nadzieję, że stworzymy tu prawdziwe sanktuakrium dla złamanych zwierzęcych duszyczek! Liczymy na to, że na jesień w tym cudownym miejscu zamieszkają pierwsze czworonogi. Przed nami jeszcze duuuzo pracy, ale z Waszą pomocą damy radę ✌️

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt jest głosem tych, którzy sami o pomoc nie są w stanie poprosić. Każdego dnia przeprowadza na terenie całego województwa dziesiątki interwencji - w skali roku są to tysiące akcji ratunkowych, podczas których odbierane są skrzywdzone istoty. Pomagamy zwierzętom, które są głodzone i katowane przez swoich opiekunów. Wyrywamy je ze środowiska patologicznych nadużyć, zapewniamy im opiekę i wdrażamy konieczne leczenie.

Równolegle szukamy im nowych domów adopcyjnych, a także inicjujemy administracyjne i karne postępowania w celu ukarania oprawców, biorąc w nich udział do zakończenia sprawy. Obecnie pod opieką Inspektoratu znajduje się niemalże 200 zwierząt domowych, gospodarskich oraz dzikich, w tym m.in. psy, koty, krowy, konie, świnki, kozy, łabędzie, czy jeże. Niektórym z nich udaje się trafić do nowych domów, a część po rekonwalescencji wraca do naturalnego środowiska.


Jedną z podstawowych potrzeb organizacji jest posiadanie własnej przestrzeni przeznaczonej do przebywania w niej uratowanych podopiecznych i dlatego stworzyliśmy dla nich bezpieczny azyl. Tu zwierzęta są najważniejsze, są otoczone miłością i należytą troską.

Dzięki pomocy darczyńców oraz pożyczce udzielonej przez Polsko-Amerykański Fundusz Pożyczkowy Inicjatyw Obywatelskich udało się nam zakupić w powiecie świdnickim, w gminie Dobromierz nieruchomość o dużym areale, która będzie docelowym miejscem rekonwalescencji skrzywdzonych Braci Mniejszych. Wymaga ona jednak generalnego remontu, w tym szczelnego ogrodzenia, a także przystosowania infrastruktury pod potrzeby zwierząt. Na ten cel musimy zgromadzić 500.000,00 złotych.

Stowarzyszenie działa dzięki ludziom, którzy wspierają nas finansowo, rzeczowo oraz poświęcają wolny czas na wolontariat. Nie otrzymujemy pomocy rządowej i gminnej, choć wyręczamy te instytucje w zakresie ochrony zwierząt. Obecna sytuacja pandemiczna spowodowała, nie tylko zwiększoną brutalność wobec zwierząt, ale też utratę dotychczasowych sponsorów (restauratorów, hotelarzy), którzy przytłoczeni własnymi problemami nie są w stanie nam pomagać jak dotychczas. Również wielu z naszych darczyńców utraciło pracę. W konsekwencji nasze finanse się zmniejszyły, a wydatki wzrosły. Dlatego też, prosimy o wsparcie i dziękujemy z góry za wpłacenie nawet najmniejszej kwoty.

Od dawna bijemy się z myślami o stworzeniu własnego sanktuarium dla potrzebujących istot. Otworzyła się przed nami możliwość zakupu pięknego miejsca, które spełni nie nasze, ale uratowanych zwierząt oczekiwania. W środkowej części naszego województwa, we wsi Pietrzyków, znaleźliśmy raj dla zwierząt, z dala od miejskiego zgiełku i zabudowań. Działka o powierzchni niemalże 7 ha będzie w stanie pomieścić wszystkie dotychczas przebywające u nas zwierzęta, a także te, które będziemy ratować. W miejscu tym znajdują się zabudowania o powierzchni prawie 1000 metrów kwadratowych, w których chcielibyśmy stworzyć klinikę weterynaryjną wraz ze szpitalem dla najbardziej potrzebujących istot. Po pierwsze – dla zwierząt uratowanych przez naszych Inspektorów. Po drugie – dla istot bezdomnych.


Liczba ratowanych rocznie zwierząt będzie mogła się zwiększyć o około 1000 podopiecznych po otwarciu ośrodka. Los setek istnień jest w Państwa rękach. Bardzo prosimy o wsparcie i dziękujemy za dotychczas okazaną pomoc! Sanktuarium będzie dla Was otwarte każdego dnia.

Wszystko istnieje i dzieje się dzięki Waszemu wsparciu! Każdy Twój datek — zarówno mały, jak i duży — będzie się liczył. Przyda się każdy grosz. Dziękujemy za wsparcie.

Organizator
5 aktualnych zbiórek
300 zakończonych zbiórek
Wsparło 3 508 osób
140 097,30 zł (28,01%)
Brakuje jeszcze 359 902,70 zł