Podaruj schronienie

Sara Banyś
organizator skarbonki

Sara Banyś

Sara Banyś

"Wolontariusze proszą o pomoc w zakupie ciepłych bud dla bezdomnych psiaków"

Tak zaczyna się fragment zbiórki..

Pomyślmy teraz czy jak na wlaściwie sam początek nie jest to juz dosadnie ciężkie?  Czy juz nie wystarczająco chwyta za serce? Ciepłe budy dla bezdomnych psów do schroniska..

Jeśli nie ruszyło cię to na tyle aby wpłacić chociażby 5 zł przejdźmy  o krok dalej.

Co oznacza dla psa buda? Myślę, że każdy od razu jest w stanie przytoczyć sobie choć kilka synonimów. Buda dla psa ze schroniska to zwyczajnie dom - schronienie, ognisko domowe, dach nad głową, ciepłe gniazdko. Ze zwykłego zainteresowania wpisalam wyrazy bliskoznaczne do "buda" w google - szopka, staroć, drewniak, rudera. Nie są to oczywiście dosłowne znaczenia ogólne natomiast w tym przypadku te slowa wyrazaja wiecej niz wszystko.

BUDA DLA PSA ZE SCHRONISKA TO AZYL!!!

Sara Banyś

Kazdy z psow ma za sobą jakąś historie. Żaden z nich nie chciał tam trafić z ciepłego kocyka, bo może juz sie znudził, może miał nigdy nie dorastac a niestety tak sie stalo. Żaden z nich nie chcial przeszkadzac rodzinie w wakacjach, nie chcial byc zbyt drogi na hotel dla psow, nie chcial nasikac na łóżko wymagal po prostu poswiecenia troche uwagi. Żaden z tych psów zwyczajnie nie chcial byc pozostawiony na ulicy czy przywiazamy do drzewa w lesie.

Czy nie wystarczy to, ze pęka im serce? Mają im pękać jeszcze dachy nad głową? 

Sara Banyś

Nadchodzi najgorszy dla takich psów czas - zima. " Gdzieś tam w Jamrozowiźnie, niedaleko Kłomnic, w schronisku dla bezdomnych zwierząt przebywa około 80 psów. " 

W schroniskach budy to jedyne intymne miejsce dla psiaków gdy wdziera się natomiast chlodny wiatr, krople deszczu, snieg, grad zostaje zaburzona rownowaga i spokój. 

Miej serce, daj serce.

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
0%
0 zł Wsparło 0 osób CEL: 5 000 ZŁ