"Burek sam nie poprosi o pomoc" zbiórka dla s...

Schronisko w Żarach
organizator skarbonki

Schronisko w Żarach

Fundacja Psi Los serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w VII edycji ogólnopolskiej zbiórki karmy na rzecz bezdomnych i potrzebujących zwierząt.

Nasza akcja organizowana jest zawsze w sezonie zimowym, a więc w okresie bardzo trudnym dla schroniskowych czworonogów. Kiedy temperatura otoczenia spada (często poniżej zera), zapotrzebowanie na karmę jest o wiele większe niż w sezonie letnim. Zwierzęta, aby ogrzać swój organizm, potrzebują zjeść więcej karmy, najlepiej wysokoenergetycznej, której ze względu na cenę zazwyczaj brakuje.

Jeśli chcesz wesprzeć bezdomne zwierzaki bytujące w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Żarach przekaż symboliczną złotówkę i pomóż im przetrwać zimę. Dzięki Tobie przysłowiowy Burek otrzyma pełną michę karmy!

Serdecznie dziękujemy!

Schronisko w Żarach istnieje od listopada 2007rroku. W pierwszym etapie otwarte były dwa pawilony na 50 psów. W 2008 roku wznowiono prace wykończeniowe i od czerwca 2008 Schronisko może przyjmować 110-120 psów. W późniejszych latach stopniowo dostawiano kojce, których początkowo było 4, na dzień dzisiejszy jest ich 29. Najważniejszymi zadaniami Schroniska są: zapewnienie miejsca i właściwej opieki nad bezdomnymi zwierzętami z terenu Miasta Żary, opieka nad wolnożyjącymi kotami, w tym ich dokarmianie; odławianie bezdomnych zwierząt; obligatoryjna sterylizacja albo kastracja zwierząt w schronisku, poszukiwanie właścicieli dla bezdomnych zwierząt, zapewnienie całodobowej opieki weterynaryjnej w przypadkach zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt. Wszystkie psy wydawane przez Schronisko do adopcji są zaczipowane oraz posiadają aktualne szczepienie przeciw wściekliźnie, chorobom wirusowym. Każdy nowy pies przyjęty do Schroniska jest w pierwszej kolejności badany przez lekarza weterynarii, a następnie zostaje odrobaczony i odpchlony.

Wsparli

20 zł

Anonimowy Pomagacz

10 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Marta

X zł

Anesia i Radek

1 zł

Anonimowy Pomagacz

20 zł

Anonimowy Pomagacz

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
20%
1 030 zł Wsparły 34 osoby CEL: 5 000 ZŁ