Pomóżcie nam uratować schronisko w Buku!

PILNE!
Big 4c518827 28b0 4498 b83c 3ab6fbc3906c
Wsparło 86 osób
1 419 zł (3,15%)
Brakuje jeszcze 43 581 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 28 Października 2017

Zakończenie: 31 Marca 2018

[Aktualizacja 13.12.2017]

Kolejny raz kierujemy do Państwa prośbę o pomoc finansową przeznaczoną na budowę schroniska dla bezdomnych psów i kotów w Buku. Miejsce to stanowiło dotychczas przytulisko będące pod opieką naszej fundacji Animalia od 11 lat. Z uwagi na zmianę przepisów konieczna była całkowita jego przebudowa i dostosowanie do wymogów dla schronisk. Buk to klimatyczne miejsce, przeznaczone dla niewielkiej ilości zwierząt, które otoczone są opieką i troską wolontariuszy. Miejsce, gdzie każdy zwierzak ma swoje imię i swoją historię, a ich opiekun o każdym potrafi opowiadać godzinami. Traktuje je, jak własne zwierzęta.

Każdą tragedię wszyscy przeżywamy wspólnie, z każdego sukcesu, z każdego domu cieszymy się razem. Niewiele brakowało, a miejsce to byłoby zlikwidowane.

Fundacja Animalia została zobowiązana do partycypowania w budowie nowego schroniska, w tym do zakupu 2 nowych kontenerów socjalnych w których mieścić się będzie ambulatorium, które także musimy wyposażyć, izolatka, kwarantanna, biuro przyjęć zwierząt i kociarnia oraz do wyremontowania istniejącego kontenera.

Budowa ruszyła. Kojce są już stawiane, a nam nadal brakuje 30 000 zł do zapłacenia za kontenery, które musimy postawić do końca stycznia 2018r.

Wstępna umowa jest już zawarta, koszt bardzo duży, a nowe chore zwierzaki stale przybywają (mamy ich obecnie ok. 90). Musimy także je utrzymywać i leczyć.

Błagamy Państwa o pomoc, już się nie wycofamy, walczyliśmy o to schronisko 2 lata – to jest tzw. „ostatnia prosta” do mety. Ucieszy nas każdy grosz – musimy dać radę. Za pomoc – nisko się Państwu kłaniamy i dziękujemy.
Pomóżcie bezdomnym zwierzakom!

Bardzo dziękujemy Państwu za wspieranie naszej prawie 2-letniej walki o powstanie w Buku małego, klimatycznego schroniska dla zwierząt bezdomnych.

Kosztowało nas to wiele pieniędzy, ale nie to najważniejsze, także wiele nerwów, nieprzespanych nocy, rozżalenia na podejście urzędników.

Z radością ogromną informujemy, że otrzymaliśmy wreszcie prawomocne pozwolenie na budowę i ruszamy z pracami, aby bukowskie bezdomniaki jak najszybciej doczekały się bezpiecznego domu tymczasowego w zgodnym z przepisami schronisku pod opieką tych, których znają i dla których są nie tylko numerem w kojcu, ale konkretnym zwierzakiem z imieniem i własną historią. 

Dlatego bardzo prosimy - nie zostawiajcie nas teraz samych, brakuje nam 45 000 zł.


Aby wywiązać sie porozumienia z Urzędem Miasta i Gminy, musimy zakupić 2 kontenery socjalne, 3 budy specjalistyczne, wyposażenie ambulatorium i magazynku podręcznego.

To ogromne koszty, ale bez naszej deklaracji, schronisko nigdy by nie powstało, a nasze zwierzaki stałyby się kolejnym numerem anonimowym w wielkim molochu dla bezdomnych zwierząt.

Prosimy o pomoc - każdy grosz dla nas jest ogromnie ważny.

Czyli znów noce bezsenne, ale powód jakże inny, jak podnosi na duchu - jesteśmy na ostatniej prostej do celu.

Mamy nadzieję, że jak tylko ruszymy inwestycję - będziemy mogli zaprosić Państwa na uroczyste otwarcie bukowskiego schroniska, a nasze psiaki osobiście podziękują za pomoc.

Każda nawet drobna wpłata przybliża nas do finalizacji i przyspiesza zwierzakom poczucie bezpieczeństwa.

Takich miejsc w kraju nie ma wiele – to przytulisko jest wyjątkowe. Pomóżcie nam, aby było jeszcze lepsze. Byliście z nami, gdy trzeba było walczyć o decyzje władz gminy, gdy potrzebna była petycja. Zrobiliśmy sporo, a teraz potrzebujemy Waszej pomocy.

Niewiele możemy. Tylko prosić!

Dziękujemy z całego serca!

Pomogli

Ładuję

Organizator
8 aktualnych zbiórek
6 zakończonych zbiórek
Wsparło 86 osób
1 419 zł (3,15%)
Brakuje jeszcze 43 581 zł
Wesprzyj

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość