Shih tzu skatowana sunia - złamana żuchwa w 5 miejscach

Zbiórka zakończona
Big 3c381515 4307 49be 9db3 3a7c862d714f
Wsparły 652 osoby
5 187 zł (207,48%)

Rozpoczęcie: 13 Czerwca 2018

Zakończenie: 16 Czerwca 2018

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Interwencje zgłosił sąsiad, który słyszał niejednokrotnie piski i płacz psa. Piekary Śląskie rodzina z dzieckiem, na pierwszy rzut oka normalna rodzina. W domu kilkuletnia dziewczynka i pies. 9 letnia sunia rasy Shih tzu. Od razu było widać  że suczka jest bardzo wystraszona - leżała pod stołem w kuchni w ogóle nie reagując na nas.

Gdy została zawołana, podeszła kuląc ogon i sikając pod siebie. Zauważyliśmy, że ma wysunięty język i otwarty pyszczek. Żuchwa wisiała bezwładnie. Do tego sunia była wychudzona, wystraszona i zaniedbana.

Odebraliśmy ją w trybie  natychmiastowym, od razu kierując się do lekarza weterynarii w Zabrzu, gdzie dzisiaj otrzymaliśmy diagnozę:

• złamana żuchwa w 5 miejscach;
• zaniedbana;
• wychudzona
• odwodniona.

Złamanie żuchwy nastąpiło maksymalnie 4 dni temu! Obecni opiekunowie tłumaczyli się, że pies został adoptowany i już miał złamaną żuchwę! Sunia ma 9 lat w obecnym domu była 6 miesięcy! Wcześniej była suką rozpłodową w jednej z pseudohodowli w Zabrzu, gdzie po "zużyciu" została oddana do nowego domu.

Obecnie suczka jest pod opieką dr Jarzębowskiego w Zabrzu, gdzie przejdzie pełną diagnostykę, a takżę próbę podjęcia poskładania żuchwy. Nie wiemy, czy będzie jadła sama, czy będzie miała założoną sondę. Wiemy napewno, że wychudzenie powstało od tego czasu kiedy, pseudo opiekun psa złamał jej żuchwę.

Gdyby zostawić ją w takim stanie sunia umarłaby z głodu!

Składamy doniesienie do prokuratury. Opiekunowie zapłacą za krzywdy i straszny ból, który spowodował, że sunia nie potrafiła przyjmować normalnie pokarmu. Zadbamy o wszystko..

W Państwu nadzieja na pomoc w zbiórce pieniędzy na operację i rehabilitację suni. W imieniu suni dziękujemy.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
0 aktualnych zbiórek
55 zakończonych zbiórek
Wsparły 652 osoby
5 187 zł (207,48%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość