Marika straciła wszystko, bo jej pani postanowiła porzucić aktualne życie. Nie było czasu na szukanie nowego domu, więc trafiła do handlarza…

2 dni do końca
Wsparły 163 osoby
4 420 zł (50,22%)
Brakuje jeszcze 4 380 zł
Adopcje

Rozpoczęcie: 16 Listopada 2022

Zakończenie: 29 Listopada 2022

Godzina: 23:59

24 Listopada 2022, 09:12
aktualizacja

Kochani, wczoraj nie udało się niestety zebrać pieniędzy na uratowanie Mariki. Pokłóciłam się bardzo z handlarzem, bo chciał ją już dziś zawieźć do rzeźni. Pojechałam tam dziś do niego z samego rana. Takiego chamskiego zachowania to dawno nie widziałam. Przecież już dostał zaliczkę 2500 zł, a dziś jeszcze mu dowiozłam 1200 zł, które wczoraj wpłaciliście.

Błagałam go żeby na brakujące 3100 zł poczekał do wtorku, ale zaczął się drzeć że i tak już długo czeka, i że pewnie mam te pieniądze, tylko go okłamuję i nie chcę dać. Ale ja naprawdę ich nie mam. Ale powiedziałam mu, że spróbuję gdzieś pożyczyć i do końca dnia jeszcze mu dosłać 600 zł. A resztę w przyszłym tygodniu. Zajrzałem przy okazji do Mariki, czy jeszcze żyje. Bo coś ten handlarz dziwnie się zachowuje. Może się boi, że ona umrze i straci pieniądze. Stoi tam u niego ta bidulka, ale jeszcze bardziej schudła. Wyciągnęła pyszczek w moją stronę, bo myślała, że po nią przyjechałam. Wybiegłam stamtąd zapłakana, wsiadłam do samochodu i przyjechałam do domu.

Błagam, pomóżcie mi ją stamtąd zabrać. Jak dziś wpłacę mu te 600 zł to poczeka na brakujące 2500 do wtorku.

Pokaż wszystkie aktualizacje

21 Listopada 2022, 08:48
Aktualizacja

Kochani, udało się zebrać zaliczkę dla Mariki, za co serdecznie Wam dziękuję. Pieniądze jeszcze dziś trafią do handlarza, już go poinformowałam. Kolejną część, która pozwoli żyć Marice, musi zostać dostarczona najpóźniej do środy. Nie ma innego wyjścia, w grę wchodzi życie, o które musimy zawalczyć. Jesteśmy już bliżej niż dalej, ale Marika wciąż czeka na naszą pomoc. 

Kochani, do handlarza przyjechała wczoraj w nocy kobieta, która oddala za grosze Marikę, bo z dnia na dzień postanowiła porzucić swoje dotychczasowe życie i wyjechać za granicę. Nie miała co z nią zrobić, więc najszybszym sposobem było przewiezienie siwej klaczy do handlarza koni na rzeź, który bez zastanowienia wziął ja, bo wie, że uda mu się jeszcze zarobić. Takich okazji się nie przepuszcza, a zapewne pieniądze, za jakie została wymieniona, nie były również wielkie, więc interes został ubity.

Marika to starsza kobyłka, która dom miała jeden przez całe życie, niestety w pewnym momencie, właścicielce zmieniło się podejście i postanowiła porzucić dotychczasowe życie w kraju i wyjechać. Kulą u nogi okazała się jednak Marika, której przecież nie mogła zostawić bez opiekuna, a na szukanie klienta czasu nie było, bo przecież Marika jest już w podeszłym wieku, do tego kuleje i wymaga odpowiedniej opieki. Takiego konia raczej nikt nie kupi, jestem przekonana, że miała tego świadomość.

Bez zbędnych ceregieli, odbyła się transakcja i już jej więcej nikt nie widział, a Marika została sama w tym ponurym i prowadzącym w jedną stronę miejscu. W stronę śmierci. Tyle warte było jej życie dla człowieka, który wykazał się brakiem odpowiedzialności i rozsądku. Siwa Marika od małego źrebaka mieszkała na podwórku, te kilkanaście naprawdę długich lat z pewnością sprawiły, że miała w sobie poczucie o swoim bezpieczeństwie, przecież już nic złego się nie może wydarzyć, skoro ma przy sobie swoją panią. Jednak los postanowił pokrzyżować rzeczywistość. Nie wiem, co skłoniło ją do wyjazdu, być może miłość, albo strach przed wojną, która toczy się u naszych sąsiadów. Nie jestem w stanie jednak zrozumieć, jak można być takim egoistą i nawet nie zapewnić odpowiednich warunków swojemu zwierzęciu, który dla Ciebie byłby w stanie zrobić dużo więcej. Zwierzęta takie już są, wierne aż po kres. W przeciwieństwie do ludzi, którzy czasem swoim zachowaniem stają się mniej ludzcy niż zwierzęta.

Marika została z niczym, nikt już nie interesuje się, gdzie poprowadzi ja handlarz, ona odeszła już w zapomnienie dla tych, którzy byli jej największym skarbem w życiu.
Ja chcę jej pomoc, nie zgadzam się na porzucenie zwierząt na rzecz własnych „widzimisię”. Jesteśmy dorosłymi, myślącymi racjonalnie ludźmi, nie możemy porzucać naszych przyjaciół, a tym bardziej skazywać ich na śmierć. To nieludzkie. Dlatego dziś przychodzę do Was i proszę o pomoc dla Mariki. Handlarz wycenił jej życie na 7800 zł. Zgodził się na zaliczkę, bo wie, że teraz mam trudną sytuację i nie jestem w stanie zebrać tak dużej kwoty w kilka dni.

Do 18 listopada muszę dostarczyć 2500 zł, jeśli się uda, Marika zyska kilka dni, a ja postaram się uzbierać resztę. Chcę o nią zawalczyć, podarować jej życie i odmienić los. Tylko z Wami mam szanse to zrobić. Z całego serca proszę o pomoc, Marika straciła wszystko w jednej chwili, ale możemy jeszcze jej pomoc.

Jeśli masz pytania, zadzwoń do mnie - Monika 570 666 540. Dziękuję za pomoc. Zbiórka obejmuje wykup, transport, koszt diagnostyki, wizyty kowala oraz zakup paszy i suplementów dla starych koni.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
2 aktualne zbiórki
124 zakończone zbiórki
2 dni do końca
Wsparły 163 osoby
4 420 zł (50,22%)
Brakuje jeszcze 4 380 zł
Adopcje