Siwianka potrzebuje Waszej pomocy!

Zbiórka zakończona
Wsparły 144 osoby
5 090,58 zł (101,81%)

Rozpoczęcie: 10 Grudnia 2019

Zakończenie: 1 Kwietnia 2020

Godzina: 23:59

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Sunia trafiła pod opiekę fundacji po wypadku samochodowym. Nie wiadomo czy miała dom, czy ktoś się jej po prostu pozbył. Prosto z ulicy została zabrana przez nasz interwencyjny patrol ratunkowy do specjalistycznej kliniki weterynaryjnej.

Od razu wykonano niezbędne badania. Niestety potrzebna była natychmiastowa operacja mimo złych wyników krwi i dużej anemii. Pojawiło się duże krwawienie do jamy brzusznej. Siwiance została usunięta śledziona i fragment wątroby. Operacja trwała kilka godzin nieszczęście skończyła się powodzeniem.

Cała fundacja i zespół weterynaryjny był bardzo szczęśliwy, że będzie już tylko lepiej. Siwianka bardzo szybko rozkochała w sobie wszystkich, którzy ją poznali. Niestety długo nie było tak wesoło i kolorowo. Siwianka zaczęła mieć problemy neurologiczne. Przestała sama chodzić, podnosić się, bardzo szybko zaczęła tracić na wadze... Została poddana badaniu rezonansem magnetycznym, wynik badania niestety wskazał złamanie kompresyjne trzonu kręgu L4. 

Siwianka musiała przejść najszybciej operacje kręgosłupa. Każdy dzień w tym przypadku, a nawet godzina ma bardzo duże znaczenie, aby sunia mogła chodzić. Szanse były nieduże, lekarze nie dawali dużych nadziei, ale warto zawsze walczyć. Siwianka miała dużo woli życia. Słyszeliśmy, że lepiej uśpić psa niż pozwolić mu żyć z inwalidztwem. Ale my zawsze staramy się walczyć i dać szansę każdemu zwierzakowi. Sunia po operacji miała przez 4 tygodnie ograniczony jakikolwiek ruch, fizjoterapia bierna przez 2 tygodnie, potem już aktywna.

Siwianka opuściła klinikę weterynaryjną, obecnie przebywa w hotelu dla psów, gdzie jest rehabilitowana, wzmacnia się i nabiera sił. W drugiej połowie grudnia czeka ją wyjęcie gwoździa z kręgosłupa. Sunia prawdopodobnie nie będzie już w 100% pełnosprawna, ale może sama się poruszać i korzystać z uroków psiego życia.

Bardzo prosimy o pomoc w opłaceniu badań, operacji, pobytu w lecznicy oraz rehabilitacji suni. Niestety to koszt ponad 5 tysięcy złotych. To bardzo duże pieniądze, ale patrząc się na Siwianke - było warto! Dziękujemy za Wasze wsparcie.

Kontakt do nas: 509 117 723, 501 258 303

Organizator
4 aktualne zbiórki
39 zakończonych zbiórek
Wsparły 144 osoby
5 090,58 zł (101,81%)