Urwany ogon, problemy z oddychaniem - Rózia prosi o pomoc

Wsparło 10 osób
1 204 zł (75,25%)
Brakuje jeszcze 396 zł
Adopcje

Rozpoczęcie: 16 Maja 2023

Zakończenie: 31 Grudnia 2023

Godzina: 23:59

Nie wiemy, w jaki sposób kotka straciła ogon, ale podejrzewamy, że ktoś ją skrzywdził. Została podrzucona w pobliże stajni gdzie znajduje się stado kotów, do którego jako jedyna oswojona z człowiekiem  nie pasowała. W stajni znaleziona została też część jej ogona.

Kotka została przez nas zabrana w celu leczenia i przeprowadzenia kastracji. Szybko okazało się, że ma plazmocytarne zapalenie dziąseł i konieczne będzie usunięcie kilku zębów.

Jakby tego było mało Rózia dziwnie ciężko oddychała, a także zaczęła kichać krwią. Zdecydowaliśmy się na wykonanie bronchoskopii, która niestety nie pozostawiła nam złudzeń 😢

Koteczka ma zaawansowany proces zapalny nozdrzy tylnych, w lewej dziurce nosowej jest rozrost błony śluzowej znacznej wielkości, w prawej rozrost polipowy, ale mniejszy. Przewężenia  w nozdrzach powodują, że kotka ma problem z oddychaniem a przy kichaniu błona śluzowa gdzie są rozrosty krwawi, co powoduje, że z nosa leci krew.

Wiadomość o chorobie koteczki złamała nam serca. Miała mieć domek a po przekazaniu informacji o stanie jej zdrowia rodzina zrezygnowała. 

Na dzień dzisiejszy rozrosty błony śluzowej są nieoperacyjne. Koteczka rozpoczęła leczenie antybiotykami. Będziemy jeszcze ją konsultować. Dotychczasowe koszty to około 1300 zł (faktury w załączeniu) Czekamy na wyniki cytologii i posiewu (bakterie plus drożdże). Koteczka przeszła ekstrakcje kilku zębów. Mamy nadzieję, że poprawi to jej komfort przyjmowania pokarmów. Ogonek zagojony.

Rózia jest bardzo spokojnym kotkiem, nie ma jeszcze dwóch lat, a już tyle przeszła. Bardzo prosimy o wsparcie jej leczenia, bez Waszej pomocy nie będziemy w stanie jej pomóc. 

Załączniki

Pomogli

Ładuję...

Organizator
10 aktualnych zbiórek
47 zakończonych zbiórek
Wsparło 10 osób
1 204 zł (75,25%)
Brakuje jeszcze 396 zł
Adopcje