Komórki macierzyste - jedyna szansa dla Śnieżki na powrót do normalnego życia. Uratujmy Kicię!

Zbiórka zakończona
Wsparło 68 osób
2 005 zł (100,25%)

Rozpoczęcie: 29 Stycznia 2020

Zakończenie: 15 Lutego 2020

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.
07 Lutego 2020, 19:57
Dziś Śnieżka ma podawane KOMÓRKI MACIERZYSTE!

Nasza Śnieżka ma w tej chwili podawane KOMÓRKI MACIERZYSTE, które są dla niej szansą na naprawienie deficytów powodujących u niej nietrzymanie moczu i kału. Prosimy trzymajcie kciuki  za tę dzielną dziewczynkę.


Bardzo wszystkim dziękujemy  za wpłaty na ten cel - to dzięki Wam mogłyśmy już zamówić komórki macierzyste. Zbiórka jeszcze trwa, więc można dołożyć swoją cegiełkę :-)

Wielu z Was zna już Śnieżkę, która trafiła pod naszą opiekę w sierpniu jako 2-miesięczne, ranne kociątko. Śnieżka miała złamany ogonek, w którym była już martwica, a w ranie u nasady ogonka zagnieździły się larwy much. 

Uwaga! Drastyczny film:

W takim stanie kociątko trafiło do lecznicy:

Śnieżka przeszła amputację ogonka i leczenie, które miało zniwelować skutki urazu - nietrzymanie moczu i kału. Kotka przebywała do grudnia w schronisku, gdzie jej stan pogorszył się, straciła na wadze i zaraziła się grzybicą.

Nasza wolontariuszka zabrała tymczasowo Śnieżkę do swojego domu, gdzie jest otoczona całodobową opieką, nosi pieluszki, wypiękniała, nabrała ciałka.

Nasze stowarzyszenie chce dać szansę Śnieżce na stały dom, a będzie to trudne zadanie jeżeli kotka będzie musiała do końca życia nosić pieluszki i borykać się z infekcjami. W schronisku nie ma niestety miejsca na takie koty. Mamy już wyniki tomografii, które wskazują na zwichnięcie kręgomostu pomiędzy ostatnim kręgiem krzyżowym a pierwszym ogonowym, w wyniku którego doszło do ucisku na nerwy wychodzące przez otwory międzykręgowe. Ucisk ten z kolei może wpływać na niedobory neurologiczne w obrębie unerwienia końcowego odcinka prostnicy, odbytnicy oraz pęcherza.

Jedyną szansą dla Śnieżki jest podanie komórek macierzystych, które mają działanie ‘naprawcze’ i być może spowodują, że koteczka odzyska kontrolę nad funkcjami wydalniczymi. Szansa ta wynosi jedynie 50%, ale w jej przypadku jest to szansa na życie. Prosimy o wiele w imieniu Śnieżki - jeśli uważasz, że warto jej dać tę szansę, błagamy o pomoc, o wpłatę dowolnej kwoty i o udostępnienie tej zbiórki. Koszt podania komórek macierzystych wynosi 1600 zł, druga dolewka kosztuje 100 zł, a kolejne - 300 zł. Dlatego na razie naszym celem jest zebranie kwoty 2000 zł. Ewentualną nadwyżkę przeznaczymy na pieluszki i podkłady higieniczne dla Śnieżki.

Terapia z wykorzystaniem allogenicznego produktu komórkowego jest całkowicie nieinwazyjna. Źródłem komórek MSC jest tkanka tłuszczowa z więzadła macicy, uzyskana podczas rutynowego zabiegu sterylizacji.

Bardzo dziękujemy w imieniu Śnieżki za każdą najdrobniejszą wpłatę!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
2 aktualne zbiórki
25 zakończonych zbiórek
Wsparło 68 osób
2 005 zł (100,25%)