Sznur zabezpieczeniem przed niechcianymi kociakami?

Wsparło 65 osób
1 873 zł (85,13%)
Brakuje jeszcze 327 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 22 Czerwca 2022

Zakończenie: 2 Sierpnia 2022

Godzina: 23:59

23 Czerwca 2022, 10:52
cd leczenia

Malutkimi kroczkami do przodu...

Solana zaczęła jeść!

A dobre ciocie dbają o wygody i dobre samopoczucie.

Niecierpliwie czekamy na dalsze, mamy nadzieję dobre wieści.

Pokaż wszystkie aktualizacje

22 Czerwca 2022, 14:21
Cd info z lecznicy

Czy znacie  to uczucie kiedy wieziecie kota do lecznicy i nie wiecie czy przeżyje? Uczucie bezradności kiedy widzicie, że kotu nie zależy już na niczym? Że nie walczy,  że jest mu już wszystko jedno?

Na szczęście Solana zaczęła walczyć. Jeszcze nie podjęła jedzenia ale w jej oczach już widać nadzieję.  

Dziękujemy za wsparcie ❤

Czy znacie takie uczucie, kiedy odbiera człowiekowi mowę i jedynie wyć się chce?

Właśnie takie uczucie towarzyszyło wolontariuszce, która przejeżdżając przez jedną z podrzeszowskich miejscowości. Zauważyła małe kocię uwiązane na sznurku, leżące bezwładnie obok budynku gospodarczego. Takie samo uczucie towarzyszyło innym, którzy zobaczyli to zdjęcie. Tu nie było czasu na wahanie się. Kotka nie wstawała, była odwodniona. Trzeba było działać. "Właścicielka" nie miała nic przeciwko, żeby malucha zabrać. Ktoś jej ją przyniósł. Dał... Ona jej nie chce...

Koteczka po przywiezieniu do fundacji odrobinę zjadła, napiła się i zasnęła. Spała ponad dobę, a my zastanawialiśmy się, kiedy i co z niej wyjdzie.

Przeczucia nie zawiodły tymczasowej opiekunki. Dobę później pojawiły się wymioty, kotka słabła. Jedyna szansa dla niej to kroplówki i całodobowa opieka weterynaryjna. Na razie wykluczyliśmy panleukopenię. Jest podejrzenie udaru.

Czy przeżyje? Bardzo byśmy chcieli. Ale długa droga przed nami. Kicia nie tylko jest odwodniona i słaba. Ma zaropiałe oczka, w uszach po prostu dramat. Nie słyszy. Ile to kocię już wycierpiało... Ile stało uwiązane? Bez wody, bez jedzenia, z "właścicielem" u boku, który tak naprawdę właścicielem nie był, bo nie chciał kota. Kiedy w końcu ludzie się ogarną i przestaną innych uszczęśliwiać na siłę kotkami rozmnożonymi przez swoją głupotę.

Solano, dostałaś piękne nordyckie imię. Walcz! O przebiegu leczenia będziemy informować na bieżąco.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
30 aktualnych zbiórek
788 zakończonych zbiórek
Wsparło 65 osób
1 873 zł (85,13%)
Brakuje jeszcze 327 zł
Wesprzyj