Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom SOS HUSKY

Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom SOS HUSKY
Adopcje
Wspieraj co miesiąc

Reprezentant SOS HUSKY

E-mail kontakt@soshusky.pl

Telefon 601 633 589

Lokalizacja Katowice, śląskie

Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom SOS HUSKY powstało dzięki grupie osób, którym leży na sercu dobro syberyjskich husky i psów północy.

Dlaczego syberian husky?

Ponieważ husky jest niezwykłym psem. Przez setki lat pozostał wierny swojej wilczej naturze, pradawnemu instynktowi przodków i temu co dziś jawi nam się jako pierwotne i dzikie. W kształtowaniu rasy ogromny udział miała sama przyroda, surowy klimat i wymagające warunki. Dlatego w husky drzemie ogrom atawistycznych instynktów, a zew krwi nie został wyeliminowany, a jedynie uśpiony. Ten zew to tęsknota za wolnością, przestrzenią, polowaniem, własnym stadem.

Dla laika objawia się to „nieznośnym” zachowaniem: nadaktywnością, wyciem, niszczeniem sprzętów, ucieczkami. A recepta jest prosta: husky trzeba ZROZUMIEĆ i odpowiednio nim pokierować. Zyskamy wtedy wspaniałego towarzysza, który zmotywuje nas do aktywności fizycznej i przybliży radość z obcowania z naturą.

Pokaże nam świat, o którym już dawno zapomnieliśmy w dobie samochodów i komputerów. Musisz tylko zdobyć jego zaufanie i uszanować jego poczucie wolności, a wtedy zobaczysz świat oczyma husky i … staniesz się wyjątkowy. Wyjątkowy jak on.

Brak zrozumienia rasy prowadzi do bezdomności, porzucania. Wspaniała uroda husky bardzo często jest ich przekleństwem. Kupowane pod wpływem chwili, bez zastanowienia, jako prezent lądują na ulicy. Bite, maltretowane, w stanie wycieńczenia i bardzo chore. Wtedy wkraczamy my.

Nie raz ze łzami w oczach i ze ściśniętym gardłem. Nie raz ponad siły i możliwości finansowe... Ale mamy jeden cel - uratować jak najwięcej psich istnień. Niestety pomagać w obecnych czasach nie da się się bez pieniędzy i dlatego prosimy Was o pomoc, abyśmy my mogli dalej ratować...Pomagajmy bo warto...

Pomogli

Ładuję...

Adopcje