Stowarzyszenie Pomiechowskie Bezdomniaki

Reprezentant Paulina Łazarska

E-mail pomiechowskie.bezdomniaki@gmail.com

Telefon 509298993

Lokalizacja Pomiechówek, mazowieckie

Pomagamy bezdomnym zwierzętom z gminy Pomiechówek.
W porozumieniu z Urzędem Gminy Pomiechówek ogłaszamy, poszukujemy właścicieli, opiekujemy się nimi, zajmujemy się adopcjami, oraz propagowaniem właściwej postawy wobec zwierząt i zapobiegania ich bezdomności.

Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt odpowiedzialność za bezdomne zwierzęta spada na gminę. Ta sama ustawa obliguje gminę do posiadania umowy ze schroniskiem, by tam przekazywać bezdomne, odłowione psy. Schroniska są przepełnione, a budżet gminny z przeznaczeniem na opiekę nad zwierzętami ograniczony. Zawsze będzie "za mało".
Doświadczenie pokazuje, że o ile zwierzę nie zabłąkało się najczęściej mianem bezdomnych psów określa się te, które dotychczasowy "opiekun" wyrzucił z samochodu, przywiązał do drzewa w lesie, lub zostawił w obcej psu okolicy uciekając jak tchórz. Zwierzęta często zadbane, czasem nieco wychudzone i przestraszone błąkają się szukając pomocy. Nie musimy wysyłać ich do schroniska - one są i tak przepełnione. Zwierzęta często przebywają w nich latami.

Psy i koty, które są adoptowane obowiązkowo są poddawane zabiegowi sterylizacji. Są zabezpieczone od ektopasożytów, zaszczepione i zaczipowane.
Nie każdy może przygarnąć psa, ale każdy może dołożyć swoją małą cegiełkę, by pomóc w inicjatywie w ramach wolontariatu.

Pomogli

Ładuję...