Autoklaw i mikroskopy do lecznic – luksus, po który właściciele zwierząt muszą jechać kilkaset kilometrów

Zbiórka zakończona
Wsparło 18 osób
6 000 zł (100%)

Rozpoczęcie: 3 Marca 2019

Zakończenie: 1 Kwietnia 2019

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

To przecież oczywiste, że do jakiejkolwiek operacji sterylne (jałowe) narzędzia chirurgiczne to absolutne minimum. Wszyscy wiemy, że podstawą zwalczania bezdomności zwierząt są sterylizacje.

Niestety, nie wszędzie tak jest. W wielu krajach na świecie podstawą zwalczania bezdomności psów są ich masowe odstrzały. Niepotrzebna śmierć setek tysięcy psów – najlepszych przyjaciół człowieka...

Przeciwstawiamy się temu. W ramach Veterinary Foundation działamy na rzecz zamiany odstrzałów na sterylizacje i kolczykowanie. Za nami Veterinary Expeditions – Kyrgyzstan 2018. To, co zobaczyliśmy w Kirgistanie, nie pozwala nam spać spokojnie. Ludzie są tam bardzo przyjaźni i otwarci, chcą zmian, ale ich sytuacja finansowa jest bardzo zła, jeśli nie tragiczna.

Zakup najprostszych sprzętów do lecznicy to dla nich ogromny luksus. W wielu lecznicach dla zwierząt nie ma nawet bieżącej wody. Na zdjęcie rentgenowskie, czy operację psa lub kota, trzeba jechać do stolicy, nierzadko to kilkaset, nawet tysiąc kilometrów!

W maju lecimy po raz kolejny z naszą misją. Podobnie jak w ubiegłym roku i tym razem chcemy przekazać odrobinę materiałów i sprzętu, które pomogą zapewnić większe bezpieczeństwo operacji i umożliwią podstawowe badania weterynaryjne.

W tym roku chcemy przekazać kirgiskim lekarzom weterynarii autoklaw oraz kilka mikroskopów do badania krwi i kału.

W Polsce nie wyobrażamy sobie lecznicy dla zwierząt bez tych sprzętów, w Kirgistanie trudno sobie wyobrazić, że taki luksus może być dostępny. Koszt jednego mikroskpu (799 zł) to dla Kirgizów równowartość dwumiesięcznej pensji. Pasożytnicze choroby odzwierzęce (m.in. echinokokoza czyli bąblowica) zbierają w Kirgistanie ogromne żniwo. Na zarażenie narażone są głównie dzieci w wieku do 14 lat. Dzięki podstawowemu badaniu kału pod mikroskopem można wykrywać i zwalczać echinokokozę u psów, stanowiących główne źródło zarażenia dla ludzi.

Prosimy Was o wsparcie. Każda, nawet najdrobniejsza wpłata, ma moc.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
0 aktualnych zbiórek
3 zakończone zbiórki
Wsparło 18 osób
6 000 zł (100%)