Nowe psy, nowe faktury i stara bieda...

Wsparło 9 osób
435 zł (14,5%)
Brakuje jeszcze 2 565 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 2 Listopada 2021

Zakończenie: 31 Grudnia 2021

Co do października, to nie różnił się on od poprzednich miesięcy ilością psów w hotelach,  ani ilością faktur za ich utrzymanie. Niewiele się ruszyło w kwestii adopcji, szczeniaki dorastają w fundacji, idzie zimno, wszyscy chcą do domu, a domu jak na lekarstwo... 

Ten rok był ciężki pod względem adopcji z wielu przyczyn. Po lockdownie każdy myślał o wyjeździe, a wtedy wzięcie psa odkłada się na później. Społeczeństwo jest także coraz bardziej roszczeniowe, coraz mniej bezinteresowne. Najmniejszy "błąd" i pies wraca. Jakiekolwiek utrudnienie, poświęcenie, komplikacja i już ze wspaniałego domu robi się lodowa pustynia...

Powyżej, 5-miesięczny, mały Banjo.

Przy tym wszystkim mamy wysyp lekkomyślnie rozmnożonych szczeniaków, które lądują na podwórkach skazane na byle jaki żywot, czasem po prostu trudno pozostać obojętnym... Stąd wziął się Banjo. A historię Puzona zapewne Państwo przeczytali - nie był to nasz pies, ale byliśmy dla niego jedyną szansą.

Puzon - poniżej - okazał się super psem. 

Rozpoczynamy listopad, a kończymy powoli rok. Po Salto, który odszedł niedawno- została nam faktura. O Magiku będziemy pisać, bo to pies dwukrotnie oddawany zgodnie z zasadą bycia dobrym domem tylko dla dobrego psa. Według nas nie ma niedobrych psów, są tylko niedobrzy ludzie, Magik na razie trafił tylko na takich. Zdarzają się także niedobre hotele, a efektem interwencyjnego odebrania Kolii i Saby są wyższe koszty utrzymania obu, żeby im wynagrodzić koszmar" Dogs Academy".

Powyżej Magik.

Saba - u góry, poniżej Kolia.

Faktury załączamy do zbiórki. Dzięki tym zbiórkom przetrwałyśmy rok z pięćdziesięcioma psami na pokładzie. Mamy wielkie plany na rok następny, plany medialne i edukacyjne, ale teraz, dzisiaj - musimy zapłacić za październik. Stąd ogromna prośba do naszych wszystkich przyjaciół - poślijcie cegiełkę w ten deszczowy czas tym, którzy śnią o własnym domu, o fotelu przy kominku i o miłości człowieka.

Załączniki

Pomogli

Ładuję...

Organizator
16 aktualnych zbiórek
125 zakończonych zbiórek
Wsparło 9 osób
435 zł (14,5%)
Brakuje jeszcze 2 565 zł
Wesprzyj