Staruszkowo – one mają mało czasu...

Zbiórka zakończona
Big feaf58ab 7ee6 447c bab4 b5416498fc53
Wsparło 226 osób
2 760 zł (55,2%)

Rozpoczęcie: 28 Października 2016

Zakończenie: 01 Maja 2017

Kochani, zbieramy na utrzymanie i leczenie naszych fundacyjnych jamniczych staruszków. Do Fundacji przybywają kolejne psie nieszczęścia. W najtrudniejszej sytuacji są staruszki. Jamniki w ogóle nie mają szans przeżyć zimy w schroniskowym boksie, jednak staruszki już na starcie są stracone.

Nasza Fundacja zabiera staruszki w pierwszej kolejności. Umieszczamy je w domach tymczasowych i domowych hotelikach, nie zawsze bowiem znajdzie się ktoś, kto zaoferuje pomoc. Miesięczny koszt utrzymania staruszka w hoteliku to minimum 300 zł. Do tego należy doliczyć koszty leczenia. Starsze psiaki trzeba najczęściej zdiagnozować, ponieważ, tak samo jak ludzie, mają różne choroby związane z wiekiem.

Wszystkie pieski, które do nas przybywają, mają w rozpadzie zęby - praktycznie zawsze przechodzą zabieg porządkowania uzębienia, któremu towarzyszy zwykle rozległa diagnostyka (w tym kardiologiczna). Wszystkie suczki staruszki przez lata zaniedbań i braku sterylizacji dorobiły się guzów na listwie mlecznej. Ponad połowa z nich wymaga suplementacji i specjalistycznej diety, niektóre nie mogą jeść i muszą mieć tzw. mokrą karmę dobrej jakości, co mnoży koszty. Na chwilę obecną do Fundacji trafiły wszystkie staruszki, o których wiedzieliśmy, że są w schroniskach. Wiemy jednak, że będą kolejne, a zima za pasem...

Obecnie w Fundacji przebywa kilkanaście staruszków z różnych miejsc Polski. Ostatnio trafił do nas Serek, 18-letni jamnik z Wrocławia. Serek, jak inne nasze dziadeczki, wymaga kompleksowej diagnostyki, ma zęby w stanie tragicznym, lecz jednocześnie wadę serca, która wymaga specjalistycznej diagnostyki i leczenia. Serek ma też problemy z wątrobą i powiększoną prostatę.

Jeśli nie zbierzemy środków na zabezpieczenie opieki i leczenia staruszków, nie pomożemy kolejnemu psiakowi w potrzebie. Liczymy na pomoc Darczyńców, liczymy, jak zwykle, na serca osób, które naprawią to, co zepsuli inni… Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o pomoc.

Pomogli

Ładuję

Organizator
2 aktualne zbiórki
13 zakończone zbiórki
Wsparło 226 osób
2 760 zł (55,2%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość