Zamykamy kolejną dużą pseudohodowlę na Pomorzu, pomóż nam!

Zbiórka zakończona
Wsparło 378 osób
12 290 zł (40,96%)

Rozpoczęcie: 24 Sierpnia 2021

Zakończenie: 31 Grudnia 2021

Godzina: 23:59

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Kolejna pseudohodowla rozniesiona w pył! Psiaki rodzące w rozwalających się przyczepach i starych samochodach. Uratowaliśmy 90 psiaków, część z nich wymaga natychmiastowego leczenia.

W dniu wczorajszym tj.23.08. inspektorzy OTOZ Animals wraz z Powiatowym Lekarzem Weterynarii Policją i wolontariuszką fundacji Beagle w Dom, weszli z nakazem Prokuratury Rejonowej w Kartuzach do pseudohodowli psów w powiecie kartuskim. Interwencja trwała ponad 12 h i zakończyła się przejęciem 90 psów i jednej kozy. Właściciel podczas kontroli przenosił psy, próbując je ukryć, początkowo twierdził, że ma około 40 zwierząt. Wielokrotnie nas okłamywał i zmieniał zdanie co do liczby posiadanych zwierząt, ich rozmnażania i sprzedaży.


Psy były ukryte dosłownie wszędzie! Część przebywała po kilka w małych kojcach, inne zamknięte na skobel w budach oraz ukryte w rozpadających się przyczepach kempingowych i ukryte były w pomieszczeniach piwnicznych domu! Znaczna ilość odebranych psiaków jest mocno zapchlona i zarobaczona, część ma choroby skóry i oczu.

Wszystkie odebrane psiaki trafiły pod opiekę lekarzy weterynarii – szczegółowe badania weterynaryjne przeprowadzane będą w najbliższym czasie. Psiaki wymagają odrobaczenia, odpchlenia i dalszej diagnostyki. Zwierzęta karmione były starymi drożdżówkami, bułkami, chlebem i kośćmi. W wielu miejscach nie było wody, właściciel przy nas ją dolewał i nie widział w tym nic złego.


Podstawowe zarzuty:
- rozmnażanie i sprzedaż zwierząt bez zezwoleń,
- sprzedaż zwierząt chorych,
- nieodpowiednia karma i brak stałego dostępu do wody,
- nienależyte warunki bytowe,
- posiadanie leków bez zezwolenia.

Wszystkie psiaki są już bezpieczne, 73 zwierzęta znajdują się pod opieką OTOZ Animals.

Prosimy o pomoc w leczeniu odebranych psiaków.

Pomogli

Ładuję...

Wsparło 378 osób
12 290 zł (40,96%)